Krajewski: zarządzenie prezesa NFZ wzmacnia rolę podstawowej opieki Jacek Krajewski, prezes Porozumienia Zielonogórskiego; FOT. PTWP

Jak już informowaliśmy, Narodowy Fundusz Zdrowia opublikował zarządzenie prezesa NFZ w sprawie warunków zawarcia i realizacji umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej.

Zarządzenie określa przedmiot oraz szczegółowe warunki zawarcia i realizacji umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej.

Na podstawie tego zarządzenia świadczeniodawcy podstawowej opieki zdrowotnej będą aneksować umowy z Funduszem, obowiązujące od 1 lipca do 31 grudnia 2016 r.

- Opublikowane zarządzenie prezesa NFZ w sprawie warunków zawarcia i realizacji umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej to efekt wielotygodniowych negocjacji między prezesem NFZ a Porozumieniem Zielonogórskim - komentuje na stronie Porozumienia prezes PZ Jacek Krajewski.

- W ciągu pięciu spotkań udało się nam osiągnąć konsensus i podpisać porozumienie w sprawie naszych postulatów, dotyczących POZ. Wszystkie ustalenia znalazły się w opublikowanym zarządzeniu prezesa NFZ, zatem możemy mówić, że negocjacje zakończyły się powodzeniem dla obu stron - dodaje.

Zdaniem Jacka Krajewskiego nowe zarządzenie zgodne jest z zapowiadanym przez resort zdrowia kierunkiem, w jakim powinny zmierzać zmiany systemu. Chodzi przede wszystkim o wzmocnienie roli podstawowej opieki zdrowotnej.

Wśród zrealizowanych w zarządzeniu postulatów Porozumienia Zielonogórskiego znalazły się m.in. wyższe środki na pacjentów powyżej 75. r. życia. PZ zabiegało o to w związku ze zwiększeniem obowiązków lekarzy POZ (większa liczba wizyt) w odniesieniu do tej grupy.

Od 1 września pacjenci po 75. roku życia będą mieli prawo do bezpłatnych leków, wydawanych na podstawie recept wystawianych przez lekarzy i pielęgniarki POZ.

Treść zarządzenia: www.nfz.gov.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH