Kampania "Na jednym wózku" - na rzecz rodzin dzieci niepełnosprawnych

Fundacja Promyk Słońca w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej na rzecz rodzin dzieci niepełnosprawnych "Na jednym wózku" namawia członków rodzin dzieci z różnymi rodzajami niepełnosprawności do udziału w konkursie blogów w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej.

Celem kampanii "Na jednym wózku" jest pokazanie życia rodzin, w których wychowują się dzieci z niepełnosprawnością: z jakimi problemami się zmagają, jak wygląda ich codzienność, jakie mają plany i marzenia, skąd czerpią siły, co im przeszkadza, czego pragną i czego się obawiają. Kampania jest objęta patronatem Anny Komorowskiej.

W Polsce żyje 5,5 mln osób niepełnosprawnych, w tym setki tysięcy dzieci do lat 16 z rozmaitymi rodzajami niepełnosprawności. Niepełnosprawność dziecka - lub dzieci - dotyczy całej rodziny i w radykalny sposób zmienia jej życie.

Lektura blogów jest często przejmującym i niezwykłym doznaniem, które u wielu osób może zmienić sposób patrzenia na świat. Organizator kampanii wybrał formę konkursu blogów, aby umożliwić rodzinom niepełnosprawnych dzieci zabranie głosu w takiej postaci, jaką sami wybiorą.

Kampania jest sposobem na uhonorowanie tych, którzy podporządkowali swoje życie potrzebom niepełnosprawnego dziecka. Daje też możliwość stworzenia platformy wymiany doświadczeń i wzajemnego wsparcia wśród rodzin niepełnosprawnych dzieci. Dla wielu jest również swoistą formą autoterapii.

Jednym z celów kampanii jest także działanie na rzecz zmian w prawie i organizacji życia w kraju, które ułatwiłyby życie rodzinom z niepełnosprawnymi dziećmi. Aspekt finansowy (niska wysokość świadczeń pielęgnacyjnych) to tylko jeden z licznych problemów, których dolegliwość mogłyby złagodzić odpowiednie przepisy.

Zgłoszenia są przyjmowane do 30 listopada 2012 a blog można zgłosić wypełniając formularz na stronie internetowej organizatora kampanii www.promykslonca.pl. Kapituła Fundacji Promyk Słońca spośród zgłoszonych blogów wybierze laureata nagrody głównej, którą jest wspólny, tygodniowy wyjazd dla całej rodziny.

Decyzja Kapituły zostanie opublikowana na stronie www.promykslonca.pl. Przyznane zostaną również trzy równorzędne nagrody pieniężne oraz nagroda Czytelników, którzy głosują za pomocą banerów umieszczonych na stronach blogów. Głosowanie Czytelników trwa do 15 grudnia 2012 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH