KWRiST: samorządowcy ubolewają, że minister zdrowia nie traktuje ich poważnie Fot. Archiwum

"Lekceważenie" samorządu przez ministerstwo zdrowia było jednym z tematów spornych podczas środowego posiedzenia Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego. Minister administracji i cyfryzacji Andrzej Halicki zapowiedział, że będzie na ten temat rozmawiał z szefem resortu zdrowia.

Komisja Wspólna Rządu i Samorządu Terytorialnego miała w środę zająć się trzema projektami rozporządzeń ministra zdrowia: projektu zmieniającego rozporządzenie w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu ambulatoryjnej opieki specjalistycznej, zmieniającego rozporządzenie w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu podstawowej opieki zdrowotnej oraz zmieniającego rozporządzenie w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu leczenia szpitalnego. Ostatni z projektów otrzymał negatywną opinię zespołu KWRiST z powodu wzrostu kosztów dla jst.

Strona samorządowa wnioskowała jednak o zdjęcie projektów z porządku obrad, ponieważ okazało się, że Bartosz Arłukowicz już te akty prawne podpisał.

- Minister zdrowia po raz ósmy zlekceważył stanowisko Komisji i podpisał rozporządzenia pomimo naszej zgody na tryb obiegowy - ubolewał Marek Wójcik, dyrektor biura Związku Powiatów Polskich.

Obecny na obradach Komisji wiceminister zdrowia Piotr Warczyński przeprosił za zaistniałą sytuację oraz zapewnił, że więcej do tego typu zdarzeń nie dojdzie. Zasugerował, że jest to efekt błędu jednego z pracowników resortu.

- Minister Arłukowicz zastanawia się nad wyciągnięciem konsekwencji wewnątrz ministerstwa w przypadku nieprawidłowego procedowania w przyszłości - wyjaśnił Piotr Warczyński.

Szef resortu administracji i cyfryzacji Andrzej Halicki zapowiedział, że osobiście porozmawia o tej sprawie z Bartoszem Arłukowiczem.

Więcej: Portal Samorządowy

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH