KE powoła Europejski Ochotniczy Korpus Pomocy Humanitarnej

Europejski Ochotniczy Korpus Pomocy Humanitarnej, którego powstanie przewiduje Traktat z Lizbony, miałby wesprzeć już istniejące programy wolontariackie i europejskie akcje humanitarne.

– W ramach korpusu Europejczycy będą mogli dać wyraz swojemu zaangażowaniu w solidarność oraz działać wspólnie jako obywatele UE. Pomagając ludziom dotkniętym przez katastrofy możemy przyczynić się do utworzenia bardziej spójnego społeczeństwa europejskiego – oświadczyła Kristalina Georgiewa, komisarz odpowiedzialna za współpracę międzynarodową, pomoc humanitarną i reagowanie kryzysowe.

Europejski Ochotniczy Korpus Pomocy Humanitarnej ma wesprzeć już istniejące programy wolontariackie poprzez odpowiedni dobór wolontariuszy do danej akcji humanitarnej, a także ich szkolenie. Aby uniknąć powielania obowiązków już istniejących organizacji wolontariackich, działalność korpusu ma być „uzależniona od popytu i oparta na potrzebach”.

Propozycja nie ma jeszcze charakteru legislacyjnego. KE ogłosiła, że dopiero rozpocznie konsultacje z zainteresowanymi stronami, by wypracować szczegóły. Projekt ustawodawczy przedstawi latem. Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH