Jacek Krajewski pisze do premier Kopacz

Jako prezes największej organizacji pracodawców polskiej opieki zdrowotnej, Federacji Związków Pracodawców Ochrony Zdrowia Porozumienie Zielonogórskie, zwracam uwagę, że propozycje zgłoszone w czasie expose są zaplanowane na okres co najmniej kilku lat i ich efekty mogą być widoczne dopiero po następnych wyborach - pisze Jacek Krajewski do Premier RP, Ewy Kopacz.

- W swoim wystąpieniu w zakresie zdrowia zwróciła Pani uwagę na bezpieczne dla pacjentów wprowadzenie pakietów kolejkowego i onkologicznego, zwiększenie liczby kadr lekarskich poprzez dofinansowanie rezydentur, powołanie do życia Instytutu Geriatrii oraz przywrócenie gabinetów stomatologicznych w szkołach - przypomina.

Jak dodaje, "obecna sytuacja w systemie ochrony zdrowia budzi szereg obaw i zastrzeżeń, a wprowadzane zmiany mogą spowodować w najbliższym czasie poważne przesilenie społeczne".

- Mam na myśli przede wszystkim sposób wprowadzania w życie pakietu kolejkowego i onkologicznego. Do dzisiaj brak jest szczegółowych rozwiązań, które mogą być podstawa realizacji tych projektów. Pozostają one wyłącznie w sferze ogólnych i powierzchownych zapewnień o ich istnieniu lub trwającej nad nimi pracy.

- Instytucje odpowiedzialne za ten stan rzeczy, a wiec Ministerstwo Zdrowia i Narodowy Fundusz Zdrowia grają na zwłokę, a obecnie bez ogłoszenia nowego rozporządzenia w sprawie świadczeń gwarantowanych w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej i w konsekwencji nowego zarządzenia Prezesa NFZ, rozsyłane są w niektórych Oddziałach NFZ aneksy do obecnie obowiązujących umów z propozycją przedłużenia ich na następny rok na dotychczasowych warunkach - informuje prezes Krajewski.

Jego zdaniem, takie działania wprowadzają nerwowość wśród świadczeniodawców i niepewność jutra u pacjentów. Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH