IV Europejski Kongres Gospodarczy: cykl sesji dotyczących ochrony zdrowia

W programie IV Europejskiego Kongresu Gospodarczego 2012 (Katowice, 14-16 maja 2012 r.) nie zabraknie debat dotyczących szeroko rozumianej ochrony zdrowia.

Europejski Kongres Gospodarczy - organizowany przez Grupę PTWP SA, wydawcę m.in. miesięcznika i portalu Rynek Zdrowia, stał się najważniejszą imprezą gospodarczą w Europie Centralnej. W ubiegłorocznej edycji Kongresu uczestniczyło sześć tysięcy gości, 900 prelegentów i 500 przedstawicieli mediów. Tezy wystąpień najważniejszych uczestników były szeroko cytowane i komentowane.

Podobnie jak w ubiegłych latach, także w tym roku zaplanowano liczne sesje poświęcone sektorowi medycznemu w Polsce i innych krajach.

14 maja odbędzie się kolejne już Ogólnopolskie Spotkanie Menedżerów Ochrony Zdrowia, będące podsumowaniem tegorocznych regionalnych debat organizowanych przez wydawcę wraz redakcją miesięcznika i portalu Rynku Zdrowia. Zaplanowano m.in. dyskusję panelową z udziałem decydentów, świadczeniodawców i przedstawicieli organizacji działających w systemie ochrony zdrowia, poświęconą najważniejszym problemom opieki zdrowotnej w Polsce.

Tematyka kolejnych sesji Ogólnopolskiego Spotkania dotyczyć będzie m.in.: możliwości koordynacji działań różnych organów założycielskich i podmiotów ochrony zdrowia na poziomie regionów, możliwości przekształceń jednostek ochrony zdrowia oraz kontraktowania świadczeń opieki zdrowotnej.

Przyczyny zainteresowania inwestorów lokowaniem kapitału w branży medycznej, kierunki i plany związane z inwestycjami w prywatnym sektorze medycznym - to wybrane zagadnienia debaty w dniu 15 maja. Tego samego dnia odbędzie się II Kongres Szpitali Prywatnych – impreza towarzysząca Europejskiemu Kongresowi Gospodarczemu 2012.

Równie ciekawe wydarzenia zaplanowane zostały na 16 maja. Pierwsze z nich to sesja poświęcona przemysłowi farmaceutycznemu i polityce lekowej w Polsce oraz innych krajach.

Druga dyskusja traktować będzie o wpływie zmian demograficznych na systemy ochrony zdrowia oraz o wyzwaniach organizacyjnych i finansowych związanych z koniecznością zapewnienia opieki medycznej osobom starszym.

Więcej o zdrowotnych sesjach podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego: www.rynekzdrowia.pl
O tegorocznej edycji Kongresu:
www.eecpoland.eu

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH