II Kongres Wyzwań Zdrowotnych: demografia, czyli jak się starzejemy Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach; FOT. PTWP

Skutki starzenia się społeczeństwa - dla systemu ochrony zdrowia i całej gospodarki - to główny temat jednej z sesji podczas II Kongresu Wyzwań Zdrowotnych (Health Challenges Congress - HCC 2017, Katowice, 9-11 marca br.).

Do udziału w panelu dotyczącym obecnej oraz prognozowanej sytuacji demograficznej Polski w kontekście polityki zdrowotnej i społecznej zostali zaproszeni między innymi: przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, parlamentarzyści, lekarze, menedżerowie placówek medycznych, pracodawcy.

Za pięć lat co czwarty mieszkaniec Polski przekroczy 50. rok życia. W 2020 roku osób po 60. roku życia będzie o prawie 50% więcej niż obecnie, a po 65. r.ż. - aż o 70% więcej niż dzisiaj.

Z drugiej strony prognozy wskazują, że w 2020 r. Polaków w grupie wiekowej od 15 do 59 lat będzie o 50% mniej niż w 2016 r. Tym demograficznym wyzwaniom sprostać muszą m.in. decydenci odpowiedzialni za politykę zdrowotną, społeczną i gospodarczą.

Sesja pt. „Demografia - skutki dla systemu ochrony zdrowia i całej gospodarki” podczas II Kongresu Wyzwań Zdrowotnych odbędzie się 10 marca 2017 r., w godz. 11.30-13.00 . Ramowy program panelu:
• Jak się starzejemy - prezentacja i omówienie najważniejszych wskaźników dotyczących prognoz demograficznych
• Starzejące się społeczeństwo - wyzwania dla lekarzy, polityków, pracodawców
• Średnia wieku pielęgniarek i lekarzy w Polsce
• Polityka zdrowotna i społeczna - dlaczego razem, a nie osobno, w obliczu wyzwań demograficznych
• Srebrna gospodarka w Polsce - jaki ma potencjał?

Druga edycja Kongresu Wyzwań Zdrowotnych (Health Challenges Congress - HCC 2017) odbędzie się od 9 do 11 marca br. Podczas pierwszych dwóch dni zaplanowano 50 sesji panelowych, debat i prezentacji z udziałem ponad 300 prelegentów i ok. 3 tys. gości.

Miejscem II Kongresu Wyzwań Zdrowotnych będzie Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach.

Agenda i rejestracja na Kongres: www.hccongress.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH