Hamankiewicz: przedstawiciele resortu nie czytają pism urzędowych

Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej Maciej Hamankiewicz zaapelował do przedstawicieli Ministerstwa Zdrowia, aby uważnie czytali lekturę przesyłanych przez samorząd lekarski dokumentów.

Przedstawiciel samorządu lekarskiego na problem ten zwrócił uwagę, po otrzymaniu pisma od wiceministra zdrowia Cezarego Rzemka z dnia 20 grudnia 2012 r. w sprawie nowelizacji Regulaminu wewnętrznego urzędowania sądów lekarskich, stanowiącego załącznik nr 1 do uchwały nr 11 X Krajowego Zjazdu Lekarzy z 29 stycznia 2010 r.

W odpowiedzi na pismo resortu Hamankiewicz napisał, że zaskoczyła go treść tego pisma, wskazująca na konieczność zmiany przepisu § 9 ust. 5 Regulaminu wewnętrznego urzędowania sądów lekarskich stanowiącego załącznik nr 1 do uchwały nr 11 X Krajowego Zjazdu Lekarzy z 29 stycznia 2010 r.

W piśmie czytamy, że wskazane przez ministra względy natury prawnej zostały bowiem przez samorząd lekarski dostrzeżone i skłoniły Krajowy Zjazd Lekarzy, obradujący w dniu 29 lutego 2012 r. jako Nadzwyczajny XI Krajowy Zjazd Lekarzy, do zmiany uchwały nr 11 X Krajowego Zjazdu Lekarzy w sprawie wewnętrznego regulaminu urzędowania sądów lekarskich.

Uchwałą Nr 9 XI Nadzwyczajnego Krajowego Zjazdu Lekarzy z 29 lutego 2012 r. przepis § 9 ust. 5 otrzymał nowe brzmienie, zgodnie z którym zażalenie na postanowienia rzecznika sąd rozpatruje na posiedzeniu jawnym w składzie trzyosobowym.

Zaskoczenie prezesa NRL pismem ministra wynika z faktu, iż uchwała nr 9 Nadzwyczajnego XI Krajowego Zjazdu Lekarzy, wraz z innymi dokumentami przyjętymi przez Zjazd, została przesłana Ministrowi Zdrowia w piśmie z 8 marca 2012 r.

"Pismo Pana Ministra wskazuje jednak, że nikt w Ministerstwie Zdrowia nie pochylił się nad treścią przesłanej uchwały. W związku z powyższym zapraszam do uważnej lektury przesyłanych przez samorząd lekarski dokumentów” - napisał prezes NRL.

Więcej: www.nil.org.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH