Gorzów Wielkopolski: program profilaktyki uzębienia dzieci

Jednym z 75 polskich projektów dofinansowanych z funduszy europejskich w latach 2004-2009 jest program pn. "Profilaktyka stomatologiczna dzieci i młodzieży z terenu miasta Gorzowa Wielkopolskiego".

Polskie projekty zostały dofinansowane ze środków Mechanizm Finansowego  Europejskiego Obszaru Gospodarczego i Norweskiego Mechanizmu Finansowego. Gorzowski uzyskał 85 proc. dofinansowania ze środków Mechanizmu Finansowego EOG, to jest 260 tys. euro.

Realizacja zadania rozpoczęła się w styczniu 2009 roku. Projekt powstał we współpracy z Okręgową Izbą Lekarską w Gorzowie oraz Oddziałem Gorzowskim Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego. W realizację kampanii promującej profilaktykę uzębienia włączyła się Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Gorzowie.

Jego celem jest poprawa stanu uzębienia dzieci z Gorzowa oraz podniesienie świadomości profilaktyki zdrowotnej wśród dzieci i młodzieży oraz rodziców. Prowadzona jest m.in. akcja lakierowania i lakowania zębów. W ramach projektu, na wybranej grupie wiekowej, przeprowadzane są także badanie statystyczne.

Akcją profilaktyczną objęci zostali uczniowie klasy zerowych szkół podstawowych i przedszkoli, uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych

Jak dowiedzieć się można ze strony www.profilaktykastomatologiczna.pl, założonej w związku z projektem, jest on największym programem tego typu w Polsce. Wniosek przygotowany został przez wydział spraw społecznych i wydział integracji europejskiej Urzędu Miasta we współpracy z wydziałem edukacji. Uzyskał również rekomendację Ministerstwa Zdrowia.

Więcej: gorzow.pl/przystan/aktualnosci/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH