Główny Inspektor Sanitarny ostrzega, że zażywanie produktów ''DNP Fat Burner'', ''Fat burner'' lub innych substancji zawierających dinitrofenol stanowi poważne zagrożenie dla zdrowia i życia.

Jak podaje GIS, w zależności od ilości zażytej substancji, objawy zatrucia mogą obejmować nudności, wymioty, niepokój, zaczerwienienie skóry, pocenie się, zawroty i bóle głowy, przyspieszony oddech, nieregularne bicie serca, śpiączkę i śmierć.

Przyjmowanie mniejszych ilości w dłuższym okresie może prowadzić do zaćmy i uszkodzenia skóry, a także uszkodzenia serca oraz układu nerwowego i układu krwionośnego. Na świecie odnotowano kilkadziesiąt przypadków zgonów po zażyciu preparatów zawierających dinitrofenol.
 
Na początku czerwca br. w Warszawie zmarła 20-latka, która odchudzała się za pomocą preparatu zawierającego dinitrofenol. Jak podały media, preparat kupiła przez internet.

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH