FPZ o ministrze zdrowia: sądziliśmy, że po Arłukowiczu może być tylko lepiej FPZ jest zdania, że nowy minister zdrowia nie zamierza respektować porozumienia zawartego przez poprzednika Fot. Fotolia

Lekarze rodzinni - świadczeniodawcy podstawowej opieki zdrowotnej z Federacji Porozumienie Zielonogórskie rozważają możliwość wypowiadania umów z NFZ. To skutek niedotrzymania zobowiązań zawartych w porozumieniu z ministrem zdrowia ze stycznia br., które nowy minister, ich zdaniem, ignoruje.

Lekarze rodzinni zrzeszeni w Federacji Porozumienie Zielonogórskie nie ukrywają rozczarowania: dotychczas sądzili, że po Bartoszu Arłukowiczu może być tylko lepiej.

Obecnie oceniają, że nowy minister zdrowia zachowuje się jak showman, który co czwartek ma swój Showtime i albo nie znajduje czasu, albo nie chce spotkać się z nimi by porozmawiać o funkcjonowaniu POZ.

Eksperci Porozumienia Zielonogórskiego podkreślają, że nie mają zamiaru przedstawiać w tym roku żadnych roszczeń finansowych. Tematem mają być ważne sprawy organizacyjne.

Podczas jedynego dotąd, krótkiego spotkania w Zabrzu, na które minister zaprosił przedstawicieli FPZ, zapewniał ich, że będzie przestrzegał treści porozumienia sygnowanego przez poprzednika.

Federacja zauważa jednak, że z Ministerstwa Zdrowia nie dobiegają żadne sygnały, że podejmowane są jakiekolwiek działania mające na celu wprowadzenie zmian w ustawach o świadczeniach zdrowotnych, o działalności gospodarczej, a także o cmentarzach i chowaniu zmarłych (ta ostatnia ma skutkować stworzeniem instytucji koronera). A takie właśnie obietnice złożył lekarzom rodzinnym 7 stycznia 2015 r. Bartosz Arłukowicz.

Lekarze zrzeszeni w FPZ uważają zatem, że minister nie zamierza dotrzymać słowa.

- W tej sytuacji czujemy się zwolnieni z obowiązków nałożonych na nas wspominanym porozumieniem i rozważymy, czy nie należy naszych umów wypowiedzieć w 45-dniowym terminie, ze skutkiem w październiku br. - kwitują eksperci FPZ.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH