EEC 2017: sesja o najbardziej gorącej ustawie w ochronie zdrowia Sala audytoryjna Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach; FOT. PTWP

Ustawa dotycząca wprowadzenia tzw. sieci szpitali trafiła już do prezydenta. To chyba najbardziej kontrowersyjne, a zarazem wywołujące najwięcej sporów przepisy przygotowane przez obecne kierownictwo resortu zdrowia.

Tej właśnie regulacji w znacznej mierze będzie poświęcona jedna z sesji podczas IX Europejskiego Kongresu Gospodarczego (European Economic Congress - EEC, Katowice, 10-12 maja 2017 r.), największej biznesowej imprezy w Europie Centralnej.

EEC 2017 to trzy dni debat, ponad 100 sesji tematycznych z udziałem 700 prelegentów i 8 tysięcy gości. Miejscem Kongresu będzie Międzynarodowe Centrum Kongresowe razem z halą Spodka w Katowicach.

Pełna agenda Kongresu i rejestracja na stronie: www.eecpoland.eu

Już tradycyjnie podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego nie zabraknie także sesji poświęconych różnym aspektom funkcjonowania systemu ochrony zdrowia w Polsce i innych krajach.

Jedna z nich dotyczyć będzie, między innymi, utworzenia systemu podstawowego szpitalnego zabezpieczenia świadczeń opieki zdrowotnej (PSZ), czyli tzw. sieć szpitali.

W sieci będą mogły znaleźć się placówki, które od co najmniej dwóch lat mają umowę z NFZ i w których funkcjonuje izba przyjęć albo szpitalny oddział ratunkowy (drugiego warunku nie będą musiały spełniać szpitale ogólnopolskie, onkologiczne i pulmonologiczne).

Przypomnijmy, że 30 marca Senat przyjął ustawę wprowadzającą sieć szpitali. Senatorowie nie zgodzili się na poprawki opozycji, m.in. by przeprowadzić w dwóch województwach pilotaż nowych zasad finansowania szpitali. Teraz ustawa trafi do prezydenta.

W ramach IX Europejskiego Kongresu Gospodarczego odbędzie się sesja "Polski szpital 2017 – cz. I" (10 maja, godz. 12.30-14.00).

Ramowy program panelu:
• Sieć szpitali – co wiemy w maju 2017 roku?
• Mapy potrzeb zdrowotnych – wnioski dla lecznictwa stacjonarnego
• Sytuacja finansowa szpitali w Polsce
• Zasady finansowania świadczeń zdrowotnych w szpitalach – dyskusja o budżetowaniu, ryczałtach i konkursach
• Koordynacja czy konkurencja – czy w każdym powiecie musi być szpital?

EEC 2017 stwarza znakomitą okazję do kontynuowania dyskusji na niektóre tematy poruszone w trakcie niedawnego II Kongresu Wyzwań Zdrowotnych (HCC, Health Challenges Congress, Katowice, 9-11 marca br.), na którym obecni byli przedstawicieli niemal wszystkich środowisk związanych z szeroko rozumianą ochroną zdrowia. Odbyły się 52 sesje z udziałem ponad 300 prelegentów i ok. 2,5 tys. gości.

Więcej o IX Europejskim Kongresie Gospodarczym: www.eecpoland.eu

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH