EEC 2014: mapa wyzwań stojących przed systemem ochrony zdrowia

Już w środę (7 maja) rozpocznie się w Katowicach szósta edycja Europejskiego Kongresu Gospodarczego - najważniejszej tego typu debaty w Europie Centralnej. Dyskusje będą koncentrować się wokół tematyki gospodarczej, ale podobnie jak w latach ubiegłych również podczas tegorocznego Kongresu odbędzie się klika specjalnych sesji poświęconych różnym aspektom funkcjonowania systemów ochrony zdrowia - zarówno w Polsce, jak i innych krajach.

Tradycyjnie już jedną z imprez towarzyszących Europejskiemu Kongresowi Gospodarczemu (7-9 maja 2014) będzie Ogólnopolskie Spotkanie Menedżerów Ochrony Zdrowia (7 maja). To finałowa konferencja siódmej już edycji cyklu regionalnych debat, organizowanych przez wydawcę i redakcję miesięcznika oraz portalu Rynek Zdrowia w wybranych województwach.

W czwartek (8 maja) w ramach Kongresu odbędą się cztery sesje dotyczące ochrony zdrowia:

• W trakcie debaty o finansowaniu lecznictwa w naszym kraju oraz innych państwach członkowskich UE poruszone zostaną tak fundamentalne dla bezpieczeństwa zdrowotnego społeczeństw zagadnienia, jak m.in. główne czynniki warunkujące zwiększanie wydatków na ochronę zdrowia - starzejąca się populacja, wzrost zachorowalności na choroby przewlekłe, wzrost kosztów związanych z nowymi technologiami medycznymi.

• Obecnej sytuacji i przyszłości prywatnego sektora medycznego poświęcona zostanie sesja pt. "Mapa zdrowia prywatnego".

• Kolejna z dyskusji panelowych dotyczyć będzie możliwości ograniczania czynników ryzyka najgroźniejszych chorób cywilizacyjnych XXI wieku, znaczenia systemów zdrowia publicznego, profilaktyki oraz edukacji zdrowotnej, a także polityki lekowej i dostępności nowych, skutecznych terapii dla pacjentów.

• O wyzwaniach stojących przed polską onkologią rozmawiać będą uczestnicy panelu pt. "Mapa wyzwań, nowe możliwości".

Szczegółowy program: www.rynekzdrowia.pl/Konferencje

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH