Dyskusja o przyszłości finansowania lecznictwa szpitalnego w Polsce FOT. Archiwum RZ; zdjęcie ilustracyjne

Planowanym zmianom w zasadach finansowania lecznictwa szpitalnego w Polsce poświęcona zostanie część jednej z sesji w trakcie XII Forum Rynku Zdrowia (Warszawa, 26-27 października 2016 r.).

Przypomnijmy, że projekt nowelizacji ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej zakłada utworzenie sieci szpitali, w ramach której placówki miałyby zagwarantowane finansowanie ze środków publicznych.

Planowane jest odstąpienie od finansowania pojedynczych przypadków i procedur na rzecz finansowania w formie ryczałtu obejmującego całość opieki w danym okresie.

Do udziału w sesji - w znacznej mierze poświęconej przyszłości funkcjonowania szpitali w naszym kraju - zostali zaproszeni między innymi: przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia, Narodowego Funduszu Zdrowia, menedżerowie zarządzający szpitalami oraz eksperci sektora finansowego.

Główne zagadnienia sesji pt. "Zdrowy szpital. Uwarunkowania prawne i finansowe funkcjonowania szpitali w Polsce" (26 października 2016 r., godz. 14.15-15.30):

• Sytuacja finansowa szpitali w Polsce
• Kontraktowanie świadczeń w rodzaju leczenie szpitalne
• Mapy potrzeb zdrowotnych w zakresie lecznictwa szpitalnego - dyskusja o strukturze placówek, oddziałów, łóżek i planowaniu inwestycji szpitalnych
• Nowelizacja ustawy o działalności leczniczej - za i przeciw komercjalizacji
• Sieć szpitali
• Szpitale uniwersyteckie i instytuty medyczne - dziś i jutro

Rejestracja na Forum:
www.forumrynkuzdrowia.pl/2016/pl/rejestracja/183/

Program XII Forum Rynku Zdrowia:
www.forumrynkuzdrowia.pl/pl/sesje/26.html

Podczas tegorocznej edycji Forum Rynku Zdrowia odbędzie się 19 sesji dotyczących zarówno polityki zdrowotnej, organizacji, finansów i zarządzania w ochronie zdrowia, jak również terapii w wybranych dziedzinach medycyny.

W dwudniowej konferencji weźmie udział ponad 1000 osób, w tym 100 prelegentów.

Tradycyjnie już zwieńczeniem pierwszego dnia Forum będzie Gala, podczas której uroczyście wręczone zostaną Portrety Polskiej Medycyny - wyróżnienia przyznawane przez redakcję miesięcznika i portalu Rynek Zdrowia.

Więcej: www.forumrynkuzdrowia.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH