Dymisje dwóch wiceministrów zdrowia przyjęte Fot. MZ

Premier Ewa Kopacz przyjęła dymisje dwóch wiceministrów zdrowia: Cezarego Rzemka i Aleksandra Soplińskiego. Przyjęcie dymisji zostało uzgodnione z właściwymi ministrami.

Cezary Rzemek był wiceministrem zdrowia od maja 2009 r. W resorcie odpowiadał m.in. za finanse, nadzór i kontrolę oraz system ratownictwa medycznego.

Z kolei Aleksander Sopliński pełnił funkcję wiceministra zdrowia od lutego 2012 r. W MZ był przedstawicielem PSL. Do jego zadań należał nadzór nad departamentem matki i dziecka, departamentem nauki i szkolnictwa wyższego oraz departamentem pielęgniarek i położnych.

To kolejne dymisje związane z dokonywanym przez premier przeglądem resortów. W czwartek (18 grudnia) premier przyjęła dymisje czterech wiceministrów infrastruktury i rozwoju.

Ruszyła giełda nazwisk

Wiceminister zdrowia Cezary Rzemek sam chciał odejść już od pewnego czasu. Miał tylko doprowadzić do końca swój sztandarowy projekt, czyli ustawę o ratownictwie medycznym.

Drugi z odchodzących wiceministrów - Aleksander Sopliński w ostatnich miesiącach zajmował się krytykowaną ustawą o zawodzie fizjoterapeutów.

Obecnie spekuluje się kto zostanie wiceministrem zdrowia. Wśród nazwisk na "giełdzie" wymienia się prof. Alicję Chybicką i Beatę Małecką-Liberę.

- Robiłam przeglądy resortów po to, żeby mieć w tych resortach ludzi, którym powierzę określone zadania. Te zadania wynikają również z moich deklaracji, które złożyłam podczas wygłaszania expose - tłumaczyła dziennikarzom szefowa polskiego rządu, pytana o powody tych dymisji.

Po objęciu funkcji premiera Kopacz zapowiedziała, że odwiedzi ministerstwa i będzie rozmawiać z ich kierownictwami. Podkreśliła wtedy, że na tej podstawie oceni przydatność poszczególnych wiceministrów. Przegląd resortów szefowa rządu rozpoczęła pod koniec października.

Dotychczas - w ramach przeglądu - premier odwiedziła ministerstwa: finansów, spraw zagranicznych, obrony narodowej, sprawiedliwości, zdrowia, administracji i cyfryzacji, infrastruktury i rozwoju.

Przypomnijmy...

Cezary Rzemek jest absolwentem Zarządzania w Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania w Białymstoku oraz Zarządzania w ochronie zdrowia na Akademii Ekonomicznej im. O. Langego we Wrocławiu (obecnie Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu).

Pracował jako starszy księgowy w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Mońkach (2002-2005) i Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym im. J. Śniadeckiego w Białymstoku (2003-2005).

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH