Częstochowa: nagrody za działalność w ochronie zdrowia

Po raz szesnasty osoby wyróżniające się wybitną i znaczącą działalnością w ochronie zdrowia i pracą na rzecz pacjenta otrzymały nagrody prezydenta miasta Częstochowy im. dr. W. Biegańskiego.

Jak informuje Urząd Miasta Częstochowa, w tym roku do nagrody zgłoszonych zostało 23 kandydatów, wśród których znalazło się dziesięciu lekarzy medycyny, dwóch magistrów farmacji, siedem pielęgniarek, położna, technik medyczny, fizjoterapeuta oraz przedstawiciel organizacji pozarządowej. Nagrody otrzymało 11 osób.

Podczas uroczystości w ratuszu miejskim w piątek (19 października) odebrali oni Nagrody I, II, III stopnia i wyróżnienia: dyplomy, statuetki im. dr. Władysława Biegańskiego oraz gratyfikację finansową.

Nagrodę I Stopnia otrzymała Halina Synakiewicz - magister pedagogiki i pielęgniarka z częstochowską służbą zdrowia związana od 1985 roku, kolejno na stanowiskach pielęgniarki odcinkowej, oddziałowej oraz przełożonej pielęgniarek. Od 2007 r.  pełni funkcję Przewodniczącej Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych w Częstochowie, Wiceprzewodniczącej Komisji Kształcenia przy Naczelnej Radzie Pielęgniarek i Położnych oraz Wiceprzewodniczącej Koła Terenowego Polskiego Towarzystwa Pielęgniarskiego.

Nagrody II Stopnia odebrali Grażyna Adamkiewicz i Zbigniew Strzelczak. Grażyna Adamkiewicz jest doktorem nauk medycznych, specjalistą z zakresu ginekologii i położnictwa. Od 1982 r. pracuje w częstochowskich placówkach służby zdrowia: Miejski Szpital im. dr. Wł. Biegańskiego, Przychodnia Lekarska przy ul. Powstańców Śl. Przez 5 lat pełniła funkcję dyrektora Przychodni Lekarskiej Combi-Med przy ul. Dekabrystów, której aktualnie jest prezesem.

Zbigniew Strzelczak jest doktorem nauk medycznych, specjalistą z zakresu ginekologii i położnictwa. Od 1992 r. jest zatrudniony w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym na Oddziale Ginekologiczno-Położniczym. W latach 2007-2011 pełnił kolejno funkcje dyrektora szpitala a następnie zastępcy ordynatora ww. oddziału.

Więcej: www.czestochowa.pl Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH