Częstochowa: do przedszkoli zawitają pielęgniarki

W połowie września 2010 r. miasto rozpocznie trzymiesięczny pilotażowy program, w ramach którego częstochowskie przedszkola zostaną objęte opieką pielęgniarską.

Konkurs na świadczenie pielęgniarskiej profilaktycznej opieki zdrowotnej w przedszkolach prowadzonych przez miasto Częstochowę został zorganizowany z inicjatywy Miejskiego Zespołu ds. Promocji Zdrowia i Edukacji Ekologicznej we współpracy z Częstochowską Izbą Pielęgniarek i Położnych.

Program „Przedszkolaki pod opieką” to pomysł nowy i tymczasem obejmie przedszkola miejskie.

– Jeżeli projekt zwiększy dostępność dzieciaków do ochrony zdrowia, w przyszłym roku rozszerzymy go na jednostki niepubliczne – informuje Ryszard Majer, zastępca prezydenta Częstochowy.

Realizacja programu rozpocznie się 15 września  2010 r. i potrwa trzy miesiące.

– Opieką pielęgniarską zostanie otoczonych 39 miejskich przedszkoli, w tym dwa integracyjne. W tych ostatnich pielęgniarki będą się pojawiać dwa razy w tygodniu na 7 godzin, w zwykłych przedszkolach 2 razy w miesiącu na 3 godziny – wyjaśnia portalowi rynekzdrowia.pl Łukasz Stacherczak z biura prasowego Urzędu Miejskiego w Częstochowie.

Podczas swoich dyżurów pielęgniarki będą brały udział w planowaniu, realizacji i ocenie edukacji zdrowotnej, w tym w zakresie właściwego odżywiania dzieci. Zajmą się też czynnym poradnictwem dla rodziców dzieci z problemami zdrowotnymi oraz edukacją zdrowotną.

Miasto przeznaczyło na program pilotażowy 30 tys. zł. Konkurs na świadczenie pielęgniarskiej profilaktycznej opieki zdrowotnej w przedszkolach wygrał NZOZ Sanus. Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH