CBOS: najlepsze oceny rządu za Euro 2012, najgorsze - za ochronę zdrowia

Rząd Donalda Tuska najlepiej jest oceniany przez Polaków za przygotowania do mistrzostw Europy w piłce nożnej Euro 2012 i politykę zagraniczną; najgorzej za zaangażowanie w opiekę nad ludźmi najbardziej potrzebującymi pomocy oraz ochronę zdrowia - wynika z sondażu CBOS.

Sondaż przekazany w poniedziałek (17 października) pokazuje, że najlepsze oceny rząd zbiera za przygotowania do mistrzostw Europy w piłce nożnej, które odbędą się w 2012 roku w Polsce i na Ukrainie (38 proc. ocen dobrych i 14 proc. niedostatecznych), politykę zagraniczną (odpowiednio: 36 proc. i 13 proc.), kierowanie państwem (31 proc. i 14 proc.) oraz zwalczanie przestępczości i zapewnienie obywatelom bezpieczeństwa (32 proc. i 21 proc.).

Pozytywne opinie rządu przeważają również w takich sferach jak: polityka gospodarcza, szkolnictwo i oświata oraz polityka informacyjna.

Negatywne opinie przeważają w ocenie posunięć rządu w zakresie gospodarowania pieniędzmi publicznymi i zwalczania korupcji.

Zdecydowanie najgorzej oceniane jest zaangażowanie rządu w opiekę nad ludźmi najbardziej potrzebującymi pomocy (38 proc. ocen negatywnych i 14 proc. pozytywnych) oraz ochronę zdrowia (44 proc. do 13 proc.).

Według CBOS, są to sfery, które w opinii badanych były zaniedbywane przez kolejne rządy, a oceny gabinetu Tuska w obu dziedzinach, szczególnie zaś w zakresie pomocy społecznej, są nawet lepsze niż jego poprzedników.

Badanie przeprowadzono w dniach 8-14 września 2011 roku na liczącej 1077 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH