Bukiel: czy Brexit nauczy czegoś premier Szydło? Od lat polska służba zdrowia trapiona ona kryzysami, które nie były rozwiązywane, a jedynie zamiatane pod dywan - mówi Krzysztof Bukiel, przewodniczący zarządu OZZL. Fot. PTWP

Skoro potrafi Pani tak świetnie diagnozować to co się dzieje w UE, dlaczego z takim trudem przychodzi Pani zauważyć dokładnie to samo zjawisko, które ma miejsce u nas w Polsce, a które dotyczy polskiej publicznej służby zdrowia? - pyta premier Beatę Szydło Krzysztof Bukiel.

Krzysztof Bukiel, przewodniczący Zarządu Krajowego Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy wskazuje, że w dyskusji o wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej głos zabrała również premier RP Beata Szydło.

Powiedziała ona m.in., że ''Wynik referendum jest przede wszystkim wynikiem kryzysów, które od dłuższego czasu były w Unii, które nie były rozwiązywane (…), a które były po prostu zamiatane pod dywan”. Dalej dodała: "nie da się trwać od kryzysu do kryzysu" i "dzisiaj trzeba wyciągnąć wnioski z tego, co wydarzyło się w Wielkiej Brytanii".

''Brawo pani Premier ! Mądre słowa ! Ja mam tylko jedno pytanie: Skoro potrafi Pani tak świetnie diagnozować to co się dzieje w Unii Europejskiej, dlaczego z takim trudem przychodzi Pani zauważyć dokładnie to samo zjawisko, które ma miejsce u nas w Polsce, a które dotyczy polskiej publicznej służby zdrowia?'' - pyta w komentarzu opublikowanym na stronie OZZL Bukiel.

Podkreśla, że polska służba zdrowia od lat trapiona jest kryzysami, które nie były rozwiązywane, a jedynie zamiatane pod dywan.

''Jednym z takich kryzysów jest nierozwiązany problem niskich płac w ochronie zdrowia. Obecny rząd zamiast zmierzyć się z nim poważnie, co wymaga zwiększenia nakładów na lecznictwo, zamiata - wzorem swoich poprzedników – problem pod dywan. Najlepszym tego dowodem jest przedstawiona kilka dni temu przez ministra zdrowia propozycja ustawy o płacach minimalnych pracowników podmiotów leczniczych. Stanowi ona de facto ustawę o zamrożeniu niskich płac w publicznej służbie zdrowia ''na wieki''. Kolejnemu ministrowi, kolejnemu rządowi wydaje się, że ''zamiecie problem pod dywan'' pozorując działania, na które nabiorą się pracownicy służby zdrowia'' - pisze przewodniczący zarządu związku lekarzy.

Zwraca uwagę, że ''zamiatanie problemów pod dywan'' w Unii Europejskiej spowodowało wyjście Wielkiej Brytanii z tej organizacji.

- Co spowoduje ''zamiatanie pod dywan'' problemów pracowników publicznej służby zdrowia w Polsce? - pyta Krzysztof Bukiel.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH