Białystok: kolejne środki na rzecz osób z niepełnosprawnością intelektualną Na prowadzenie świetlicy dla osób z niepełnosprawnością intelektualną od kwietnia do grudnia tego roku magistrat chce przeznaczyć do 100 tys. zł. Fot. archiwum

Białostocki magistrat chce przeznaczyć na kolejne działania na rzecz osób z niepełnosprawnością intelektualną prawie 350 tys. zł. Ogłoszono trzy konkursy na prowadzenie mieszkań wspomaganych, świetlicy integracyjnej oraz usługi zatrudnienia przy wsparciu trenera pracy.

Na prowadzenie świetlicy dla osób z niepełnosprawnością intelektualną od kwietnia do grudnia tego roku magistrat chce przeznaczyć do 100 tys. zł. Miałaby ona funkcjonować przez 5 dni w tygodniu minimum po 4 godziny dziennie i służyć przynajmniej 15 uczestnikom. W miejscu takim prowadzone mają być zajęcia usprawniające i aktywizujące, co w praktyce oznacza, że podopieczni mieliby się tu uczyć zaradności życiowej, dbania o siebie czy lepszych kontaktów z otoczeniem.

Drugim zadaniem jest prowadzenie usługi zatrudnienia wspomaganego, przy pomocy trenera pracy. Niepełnosprawni przy jego asyście uczestniczyliby w praktykach zawodowych. Tu pomocą mają być objęte przede wszystkim osoby z niepełnosprawnością intelektualną, z całościowymi zaburzeniami rozwojowymi, z długotrwałą, chroniczną niepełnosprawnością o charakterze psychicznym a także z niepełnosprawnością sprzężoną. Wysokość środków przeznaczonych na konkurs to 120 tys. zł.

Trzeci rodzaj pomocy to adaptacja trzech lokali na potrzeby mieszkalnictwa wspomaganego dla osób z niepełnosprawnością intelektualną. Do dyspozycji będą miejskie mieszkania z zasobów ZMK o powierzchni ponad 64, 34 i 26m kw. Tu zadanie ma być wykonane od kwietnia do końca sierpnia. Łączna kwota możliwej dotacji to 128 tys. zł, przy czym koszty działalności merytorycznej to nie więcej niż 40 tys. zł.

Więcej: www.wyborcza.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH