Białystok: finansowa pomoc przy zakupie leków

Białystok przeznaczył pół mln zł na pomoc przy zakupie leków przez najbiedniejszych mieszkańców miasta. Pieniądze ma wypłacać Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie. Specjalny program, przyjęty przez radę miejską, ruszył we wtorek (1 maja) i potrwa do końca 2013 r.

Jak tłumaczyła rzeczniczka prezydenta Białegostoku Urszula Mirończuk, program ma wspomagać osoby niezamożne i wymagające leczenia, które są zmuszone do ponoszenia znacznych wydatków na leczenie, a nie są w stanie wykupić leków na receptę.

Wsparcie mogą otrzymać emeryci, osoby przewlekle chore czy niepełnosprawne. O tym, czy dostaną dofinansowanie, będzie decydować kryterium dochodowe (834 zł 75 gr w przypadku osób samotnych oraz 614 zł 25 gr na osobę w rodzinie). Pomocą mogą być objęte kobiety, które ukończyły 60. rok życia oraz mężczyźni po 65. roku życia.

Wnioski należy składać od maja u pracowników socjalnych ośrodka pomocy rodzinie w Białymstoku. Należy m.in. dołączyć fakturę z apteki czy kserokopię recepty. Refundowana będzie część wydatków na leki. Aby skorzystać z programu, należy zrealizować receptę na minimum 30 zł.

Program nie obejmuje osób, które korzystają z zasiłków celowych i różnych form pomocy społecznej.

Podobnej pomocy władze miasta udzielały potrzebującym w poprzednich latach. W 2011 r. wydano na ten cel prawie 420 tys. zł, a w 2010 r. ok. 200 tys. zł. Łącznie w ostatnich dwóch latach z pomocy na zakup leków skorzystało ponad 2,2 tys. osób. Średnia wysokość pomocy na osobę w 2011 r. wyniosła nieco ponad 80 zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH