Będą pieniądze na realizację Narodowego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego?

Rada Ministrów na wtorkowym (28 grudnia) posiedzeniu zajmie się m.in. projektem rozporządzenia w sprawie Narodowego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego na lata 2011-2015.

Narodowy Program Ochrony Zdrowia Psychicznego ma na celu ograniczenie występowania zagrożeń dla zdrowia psychicznego, poprawę jakości życia osób z zaburzeniami psychicznymi i ich bliskich oraz zapewnienie dostępności do świadczeń opieki zdrowotnej.

Głównym celem programu jest promocja zdrowia psychicznego, a także zapobieganie zaburzeniom psychicznym, zapewnienie osobom z takimi zaburzeniami wielostronnej i powszechnie dostępnej opieki zdrowotnej oraz innych form opieki i pomocy niezbędnych do życia w środowisku rodzinnym i społecznym. Wśród celów programu jest też rozwój badań naukowych i systemu informacji z zakresu zdrowia psychicznego.

Program będzie realizować przede wszystkim Ministerstwo Zdrowia, a także Narodowy Fundusz Zdrowia, samorządy województw, powiatów i gmin.

W realizacji zadań wynikających z programu mogą uczestniczyć również organizacje społeczne, stowarzyszenia, fundacje, samorządy zawodowe, kościoły i inne związki wyznaniowe oraz grupy samopomocy pacjentów i ich rodzin.

O Narodowym Programie Ochrony Zdrowia Psychicznego i lecznictwie psychiatrycznym pisaliśmy szeroko w listopadowym wydaniu magazynu Rynek Zdrowia. Więcej czytaj w Raporcie Rynku Zdrowia.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH