Beata Małecka-Libera: sytuacja służby zdrowia zadowala handlarzy długami

Zainteresowani utrzymaniem obecnego stanu ochrony zdrowia są komornicy i handlarze długami szpitali - podkreślała podczas debaty w Sejmie Beata Małecka-Libera.

Jak podkreśliła posłanka PO, „obecny stan zarówno organizacji, jak i finansów ochrony zdrowia pewnie nie zadawala nas wszystkich”

– Są niezadowoleni przede wszystkim pacjenci, ale także menadżerowie i my politycy. Przeszkadza nam nieefektywna forma prawna, w jakiej funkcjonują zakłady, brakuje wykwalifikowanej kadry, szkodzi nam ograniczona odpowiedzialność organów założycielskich. Jedynymi zainteresowanymi, jak niejednokrotnie mówiła pani minister zdrowia, są ci, którzy w bałaganie sobie dobrze radzą, a więc komornicy, czy też handlarze długami – mówiła Małecka-Libera.

Jak dodała, pakiet ustaw reformuje system ochrony zdrowia i ma na celu przede wszystkim dobro pacjenta. Podkreśliła też, iż rząd podejmuje ryzyko polityczne i przedstawia go przed wyborami.

– Nie ma zgody na narastające zadłużanie szpitali. Chcemy dać menadżerom dobre narzędzie do efektywnego zarządzania, oni wiedzą najlepiej jak prowadzić swoje zakłady, jaka jest ich misja i jak zarządzać. Potrzebują tylko instrumentów. Chcemy też stworzyć warunki do dobrej, zdrowej konkurencji zakładów leczniczych, bo zdrowa konkurencja, to najlepszy stymulator zmian wymuszających wzrost jakości i umocnienia roli pacjenta w systemie – podkreśliła posłanka PO.

Zaznaczyła, że jej klub opowiada się za pracami nad rządowym pakietem, chce natomiast odrzucenia projektu ustawy PiS, który zakłada utworzenie sieci szpitali. Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH