BCC: resort zdrowia na trójkę

W poniedziałek (2 kwietnia) w siedzibie Business Centre Club odbyła się uroczysta inauguracja tzw. gospodarczego gabinetu cieni BCC. Jego celem będzie wsparcie działań rządu służących gospodarce, inspirowanie i monitorowanie prac resortów kluczowych z punktu widzenia rozwoju przedsiębiorczości.

- Celem gabinetu cieni nie jest pusta krytyka działań rządu, ale ich konstruktywne recenzowanie, a przede wszystkim rekomendowanie zmian sprzyjających rozwojowi naszego kraju, wzrostowi gospodarczemu, konkurencyjności polskich firm, a także walce z bezrobociem i szarą strefą - stwierdził prezes BCC Marek Goliszewski, który został przewodniczącym gospodarczego gabinetu cieni.

Na minister ds. systemu ochrony zdrowia członkowie BCC desygnowali Annę Janczewską-Radwan, eksperta Business Centre Club do spraw ochrony zdrowia, prezesa Zarządu Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Wyrobów Medycznych Polmed.

Izba upowszechnia zasady etyki w biznesie oraz zabiega o podwyższenie standardów usług świadczonych dla pacjentów. Ponadto zajmuje się działalnością związaną z opiniowaniem aktów normatywnych przedstawianych przez resort zdrowia i NFZ.

Podczas inauguracji zaprezentowano również "Bilans otwarcia", czyli ocenę dotychczasowych działań rządu z punku widzenia przedsiębiorców i gospodarki. W skali ocen od 0 (brak aktywności) do 10 (optymalne działania z punktu widzenia przedsiębiorców i gospodarki) resort zdrowia otrzymał 3 punkty.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH