Anna Rulkiewicz: medycyna pracy to nie tylko obowiązkowe badania Anna Rulkiewicz; FOT. PTWP

Powinniśmy budować wśród pracodawców świadomość odpowiedzialności za zdrowie pracowników, a państwo powinno im w tych staraniach pomóc - mówi Anna Rulkiewicz, członek Rady Społecznej debaty "Wspólnie dla Zdrowia", wiceprezydent Pracodawców RP.

PAP: - Drugiej konferencji z cyklu "Narodowej debaty o zdrowiu", która odbędzie się 5 września w Krynicy, będzie towarzyszyło hasło: "Medycyna, finanse, gospodarka". Jedna z dyskusji ma być poświęcona problematyce sektora prywatnego w medycynie. O jego popularności świadczy m.in. to, że co druga firma inwestuje w pracownicze pakiety medyczne oferowane przez prywatne podmioty.
Anna Rulkiewicz: - Dziś prywatna opieka medyczna jest najbardziej popularnym benefitem pozapłacowym wśród polskich pracowników. Zainteresowanie dodatkowymi pakietami zdrowotnymi systematycznie wzrasta. Widać to zwłaszcza teraz, kiedy mamy do czynienia z rynkiem pracownika, o którego po prostu trzeba się bardziej starać. W dużych firmach pakiety medyczne to już standard, ale zaledwie 16 proc. małych przedsiębiorstw oferuje takie benefity.

- Czym spowodowane jest zainteresowanie pracodawców inwestycjami w pakiety?
- Myślę, że wśród polskich pracodawców powoli zaczyna dojrzewać świadomość, że inwestycja w zdrowie pracowników to tak naprawdę inwestycja w samą firmę. W ramach pakietów medycznych pracodawcy otrzymują dostęp do systemu, który pozwala im w wygodny sposób zarządzać obowiązkowymi badaniami medycyny pracy. Oferta prywatnych świadczeniodawców stwarza też realne możliwości wprowadzania i promowania w miejscu pracy programów ukierunkowanych na profilaktykę zdrowotną. Sektor prywatny to dziś przede wszystkim innowacje.

Inwestujemy w nowe technologie, oferując przy tym wiele przyjaznych dla pracodawców i pracowników rozwiązań obsługowych. Mam tu na myśli chociażby telemedycynę, która pozwala na kontakt z lekarzem lub pielęgniarką za pośrednictwem wideoczatu czy e-czatu. Co więcej, naszym pacjentom wystarczy dostęp do komputera lub smartfona, by szybko umówić się na wizytę, zobaczyć i skonsultować wyniki badań czy zamówić lek na kontynuację leczenia.

Mamy cyfrową dokumentację medyczną i konsekwentnie dążymy do w pełni skoordynowanego modelu opieki nad pacjentem. Wszystkie te rozwiązania pozwalają nam coraz lepiej zarządzać dostępnością do naszych lekarzy i pomagają zapewnić efektywny proces leczenia. Jakość i bezpieczeństwo medyczne stawiamy przy tym na pierwszym miejscu. Nasi pacjenci to widzą i doceniają.

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych