Agnieszka Pachciarz nowym prezesem NFZ?

Agnieszka Pachciarz, obecna wiceminister zdrowia, jest kandydatką ministra zdrowia na stanowisko prezesa NFZ - donosi Radio RMF FM.

Jak podaje stacja, jest to informacja nieoficjalna. Ostateczną decyzję w tej sprawie podejmie szef rządu  po opinii zbierającej się w poniedziałek  (28 maja) Rady NFZ.

Wydaje się jednak, że decyzja w tej sprawie już zapadła. Taki wniosek płynie ze słów premiera, który z jednej strony mówił, że zamierza jeszcze rozmawiać i z prezesem Jackiem Paszkiewiczem i ministrem Bartoszem Arłukowiczem, ale zaraz potem dodał: "Tradycja jest taką, że ja chciałbym, żeby dobrze współpracowali ze sobą minister zdrowia i prezes NFZ-u, więc rzeczą naturalną jest, że będę respektował wniosek, jeśli zostanie podtrzymany."

Premier zaznaczył, że minister zdrowia informował go wcześniej o intencji odwołania szefa NFZ.

Konflikt między resortem Bartosza Arłukowicza a Funduszem narastał od kilku miesięcy. Kulminacją była sprawa importu docelowego leków i kwestia refundacji. Nie bez znaczenia jest też odmienna wizja ministerstwa i NFZ co do funkcjonowania centrali Funduszu. Bartosz Arłukowicz chciał mieć większą kontrolę nad działalnością Jacka Paszkiewicza.

Według naszych nieoficjalnych informacji, Bartosz Arłukowicz już po raz drugi próbuje się pozbyć Jacka Paszkiewicza. Pierwszy wniosek ministra zdrowia przepadł - informuje radio RMF FM.

Więcej: www.rmf24.pl

Agnieszka Pachciarz podsekretarzem stanu w randze wiceministra została 6 marca 2012 roku. Podlegają jej departamenty: polityki zdrowotnej, ubezpieczenia zdrowotnego oraz współpracy międzynarodowej. Ponadto jest członkiem Komitetu do Spraw Europejskich; nadzoruje: Bank Tkanek Oka, Centrum Organizacyjno - Koordynacyjne ds. Transplantacji ,"Poltransplant", Krajowe Centrum Bankowania Tkanek i Komórek, Śląskie Centrum Chorób Serca, Narodowe Centrum Krwi, NFZ oraz regionalne centra krwiodawstwa i krwiolecznictwa.

Urodziła się 6 lutego 1973 r. w Jarocinie (woj. Wielkopolskie). Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, wykonująca zawód radcy prawnego od 2004 roku. Specjalizuje się w prawie medycznym. Współpracowała z różnymi podmiotami, funkcjonującymi w ramach systemu ochrony zdrowia, m. in. z samorządem lekarskim, samorządem terytorialnym, kasami chorych i Narodowym Funduszem Zdrowia.

W ostatnich latach zarządzała dwoma wielkopolskimi szpitalami, pełniąc najpierw funkcję dyrektora Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Słupcy (od 2005 roku) a następnie (od 2009 roku) prezesa zarządu Pleszewskiego Centrum Medycznego Spółki z o.o. 

Szpital, którym zarządzała Agnieszka Pachciarz, w 2011 roku po raz czwarty z rzędu zdobył pierwsze miejsce wśród szpitali niepublicznych  w rankingu opartym na ocenach m.in. Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia.

Czytaj też: Bartosz Arłukowicz wnioskuje do premiera o dymisję prezesa NFZ

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH