Jak podaje Związek, celem Fundacji „Dignitas et Spes” jest: działalność w zakresie pomocy społecznej, materialnej i finansowej anestezjologom oraz owdowiałym małżonkom lekarzy anestezjologów znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej, także ich dzieciom.

W zakres działań Fundacji wchodzi też m.in. działalność w zakresie pomocy materialnej i edukacyjnej dzieciom zmarłych lekarzy anestezjologów, działalność w zakresie pomocy dzieciom lekarzy anestezjologów szczególnie uzdolnionym, znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej.

Fundacja chce też prowadzić działalność w zakresie pomocy materialnej oraz wspierania różnorodnych form opieki społecznej dla lekarzy anestezjologów emerytów, rencistów i innych nie wykonujących zawodu, znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej.

Już wcześniej Związek Zawodowy Anestezjologów wielokrotnie angażował się w działalność mającą na celu pomoc lekarzom anestezjologom znajdującym się w trudnej sytuacji losowej.

Fundacja „Dignitas et Spes” - jak czytamy na stronie Związku - powyższe cele będzie realizować poprzez: udzielanie zapomóg bezzwrotnych i zwrotnych, stypendiów, dofinansowanie zabiegów medycznych, kosztów leczenia, kuracji i zabiegów rehabilitacyjnych, pobytu w sanatorium lub w domach opieki społecznej, udzielanie pomocy rzeczowej, dofinansowywanie przedsięwzięć edukacyjnych dzieciom zmarłych anestezjologów.

Statut, skład Zarządu i Rady Fundacji oraz bieżące informacje dostępne na stronie: http://www.zgzza.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH