Zmiany w funduszu aktywności

Środki zakładowego funduszu aktywności będą mogły być przeznaczone na zakup leków, indywidualnego sprzętu rehabilitacyjnego oraz poprawę warunków socjalnych.

Zakładowy fundusz aktywności tworzony jest ze zwolnień, o których mowa w art.31 ust.1 Ustawy z dnia 27 VIII 1997 r o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych. Drugim źródłem przypływu środków ten fundusz jest zaliczka na podatek dochodowy od osób fizycznych w oparciu o art. 38 ust. 2 pkt 2 Ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych z dnia 26 VII 1991 r z późniejszymi zmianami.

Trzecie źródło, z którego zasilany jest zakładowy fundusz aktywności stanowią dochody z prowadzonej w zakładzie aktywności zawodowej działalności gospodarczej ( art. 31 ust. 4 Ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych).

 

Rozszerzony katalog wydatków, które mogą być sfinansowane z takiego funduszu, przewiduje wchodzące w sobotę (25 sierpnia) w życie rozporządzenie ministra pracy i polityki społecznej z 17 lipca 2012 r. w sprawie zakładów aktywności zawodowej (Dz.U. poz. 850). Ich organizatorem może być samorząd lub organizacja społeczna, a zatrudniane są w nim osoby zaliczone do znacznego stopnia niepełnosprawności lub umiarkowanego, jeżeli stwierdzono u nich autyzm, upośledzenie umysłowe lub chorobę psychiczną.

Więcej: www.gazetaprawna.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH