Zmarł prof. Jacek Ruszkowski

W czwartek (2 grudnia) zmarł prof. Jacek Ruszkowski, dyrektor Centrum Zdrowia Publicznego Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.

Prof. Jacek Ruszkowski był też członkiem Senatu tej uczelni. Prowadził tam działalność naukową, dydaktyczną i doradczą, organizował liczne konferencje naukowe i seminaria.
 
Głównymi obszarami zainteresowania prof. Ruszkowskiego były: systemy finansowania opieki zdrowotnej ze szczególnym uwzględnieniem ubezpieczeń zdrowotnych, zagadnienia Evidence Based Health Care (EBHC), zarządzanie i ekonomika technologii medycznych oraz systemy informacyjne ochrony zdrowia.

Prof. Jacek Ruszkowski był m.in. członkiem New York Academy of Sciences, oraz Rady Naukowej Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego, a także kierownikiem Zakładu Informatyki Medycznej i Biomatematyki w tej uczelni.

Jest autorem ponad 100 publikacji obejmujących podręczniki i rozdziały w podręcznikach i monografiach, artykuły w czasopismach krajowych i zagranicznych oraz raporty badawcze. Prowadził prace doktorskie, magisterskie i projekty doradcze. 

Profesor Ruszkowski wiele razy brał udział w konferencjach organizowanych przez redakcję Rynku Zdrowia. Będzie nam bardzo brakowało Jego wykładów i komentarzy. Publikowane m.in. w miesięczniku i portalu Rynek Zdrowia, zawsze prowokowały do inspirujących dyskusji i polemik.

Żegnaj Profesorze!

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH