Większość ankietowanych Polaków uważa, że ze względu na kryzys gospodarczy bezpieczeństwo i zdrowie w miejscu ich pracy może się pogorszyć - wynika z badań zleconych przez Europejską Agencję Bezpieczeństwa i Zdrowia w Pracy.

Ponadto 88 proc. respondentów uważa, że zły stan zdrowia jest przynajmniej w pewnym stopniu skutkiem wykonywanej pracy. Ankietowani byli pytani o czynniki decydujące o wyborze nowej pracy. Wśród Polaków 71 proc. wskazało wynagrodzenie, 45 proc. pewność zatrudnienia, 27 proc. bezpieczeństwo i zdrowe warunki pracy a 15 proc. godziny pracy.

46 proc. polskich obywateli uważa, że jest bardzo dobrze lub dobrze poinformowanych o zagrożeniach w miejscu pracy, 28 proc. ankietowanych udzieliło odpowiedzi „niezbyt dobrze”, a 7 proc. uważa, że jest w ogóle nieinformowania w sprawach bezpieczeństwa. Polacy dostrzegają poprawę w zakresie bezpieczeństwa i zdrowia w pracy, jaka nastąpiła w ciągu ostatnich 5 lat. Najwięcej (42 proc.) badanych uważa, że te w tym czasie kwestie związane z bezpieczeństwem i zdrowiem poprawiły się, odmiennego zdania jest 27 proc. ankietowanych. Jednocześnie ponad połowa (67 proc.) dorosłych Polaków uważa, że brak zdrowia jest w bardzo dużym lub dużym stopniu spowodowany pracą jaką wykonują.

Co piąty (21 proc.) ankietowany wskazał odpowiedź: „w niezbyt dużym stopniu”. Ponadto 88 proc. respondentów uważa, że zły stan zdrowia jest przynajmniej w pewnym stopniu skutkiem wykonywanej pracy. Ankietowani byli pytani o czynniki decydujące o wyborze nowej pracy. Wśród Polaków 71 proc. wskazało wynagrodzenie, 45 proc. pewność zatrudnienia, 27 proc. bezpieczeństwo i zdrowe warunki pracy a 15 proc. godziny pracy. 46 proc. polskich obywateli uważa, że jest bardzo dobrze lub dobrze poinformowanych o zagrożeniach w miejscu pracy, 28 proc. ankietowanych udzieliło odpowiedzi „niezbyt dobrze”, a 7 proc. uważa, że jest w ogóle nieinformowania w sprawach bezpieczeństwa. Polacy dostrzegają poprawę w zakresie bezpieczeństwa i zdrowia w pracy, jaka nastąpiła w ciągu ostatnich 5 lat. Najwięcej (42 proc.) badanych uważa, że te w tym czasie kwestie związane z bezpieczeństwem i zdrowiem poprawiły się, odmiennego zdania jest 27 proc. ankietowanych. Jednocześnie ponad połowa (67 proc.) dorosłych Polaków uważa, że brak zdrowia jest w bardzo dużym lub dużym stopniu spowodowany pracą jaką wykonują. Co piąty (21 proc.) ankietowany wskazał odpowiedź: „w niezbyt dużym stopniu”.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH