W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy będzie zbierać pieniądze na wczesne wykrywanie nowotworów u dzieci. W Finale uczestniczyć będzie ponad półtora tysiąca sztabów w Polsce oraz 27 sztabów zagranicznych. Za granicą najwięcej sztabów jest w Wielkiej Brytanii i Irlandii - po 4. Po 3 sztaby są w Kanadzie i USA. Pieniądze dla WOŚP zbierane będą także w Arabii Saudyjskiej, Libanie, Niemczech, Austrii, Szkocji, Francji, Grecji, Holandii, Bośni i Hercegowinie, Kosowie. W organizację Finału włączyło się ponad 120 tys. wolontariuszy. Finał będzie transmitowany przez Program 2 TVP i TVN.

Rozpocznie się w Szczecinie o godz. 9.00 przed Urzędem Miasta pod hasłem "Szczecin budzi całą Polskę do finałowego grania!". Akcję zainauguruje szef WOŚP Jerzy Owsiak. Organizatorzy zapraszają mieszkańców miasta na Jasne Błonia z budzikami, których dźwięk ma ogłosić w Polsce początek akcji.

Ważnym elementem tegorocznego Finału będzie promocja zdrowego stylu życia. Ok. godz. 13.30 w Warszawie wystartuje bieg Policz się z Cukrzycą. Bieg organizowany jest od trzech lat, bierze w nim udział tylu uczestników, ile WOŚP zakupiła pomp insulinowych. W tym roku przygotowano 3003 pakiety startowe. Biegi odbędą się również w Szczecinie, Lublinie, Poznaniu.

Gra muzyka

W całym kraju organizowane będą koncerty. Na warszawskim Placu Defilad zagrają m.in. De Mono, Sex Bomba, KSU, Mieczysław Szcześniak oraz 6 tenorów: Wiesław Ochman, Piotr Friebe, Krystian Krzeszowiak, Sylwester Kostecki, Andrzej Wiśniewski i Tomasz Garbarczyk.

W Krakowie na Rynku Głównym wystąpią m.in. Renata Przemyk, Acid Drinkers, Oddział Zamknięty, Sztywny Pal Azji. W Łodzi główne imprezy odbywać się będą u zbiegu ulic Piotrkowskiej i Piłsudskiego oraz na rynku Manufaktury, a gwiazdą wieczoru będzie Tatiana Okupnik. W Katowicach podczas koncertu przy Spodku zagrają m.in. Łzy i Lombard. We Wrocławiu główny koncert odbędzie się po raz pierwszy nie na rynku, ale na plenerowej scenie obok Wrocławskiego Parku Wodnego przy ul. Borowskiej, wystąpi m.in. Arka Noego. Koncert zespołu Armia uświetni finał WOŚP w Poznaniu, gdzie główna impreza odbywać się będzie przed Zamkiem i na Placu Mickiewicza.

W Szczecinie na koncercie przed magistratem wystąpią m.in. Zakopower, Coma i Kasia Cerekwicka. W Bydgoszczy główna impreza odbędzie się na Starym Rynku, a gwiazdami będą Joanna Liszowska i Cool Kids of Death. W Toruniu na scenie na Rynku Staromiejskim wystąpi m.in. Tymon Tymański. W Nowym Sączu na Rynku zagrają m.in. Pudelsi. W Radomiu koncert WOŚP odbędzie się na placu Corraziego, jako gość specjalny wystąpi zespół Video.

Główna impreza na Podkarpaciu odbędzie się na rzeszowskim Rynku, gdzie zaprezentują się m.in. zespoły One Million Bulgarians oraz Pectus. Specjalnym gościem będzie lwowski Teatr Voskresiennie, który przygotował multimedialne widowisko inspirowane ogniem. W Kielcach artyści grający dla WOŚP wystąpią w tym roku na siedmiu scenach, a w wieczornym koncercie w Kieleckim Centrum Kultury zaśpiewają trzej tenorzy: Adam Zdunikowski, Paweł Skałuba i Dariusz Stachura.

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH