Wojskowi organizują zbiórkę krwi podczas Przystanku Woodstock

Już po raz trzeci autobus z Wojskowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa będzie uczestniczył w zbiórce krwi podczas Przystanku Woodstock. Tegoroczna, 19. edycja festiwalu organizowanego w Kostrzynie nad Odrą, rozpoczęła się w czwartek (1 sierpnia) i potrwa do soboty.

- W ubiegłym roku na festiwalu bawiło się ponad 500 tysięcy osób, a na scenie wystąpiło blisko siedemdziesiąt zespołów. Uczestnicy jednej z największych letnich imprez muzycznych w Europie oraz mieszkańcy Kostrzyna stanęli na wysokości zadania. Udało się zebrać 150 jednostek krwi. Wśród dawców nie zabrakło również służb mundurowych - przypomina ppłk Joanna Klejszmit-Bodziuch, rzecznik prasowy Inspektoratu Wojskowej Służby Zdrowia

- Liczymy na podobną aktywność w najbliższych dniach. Mamy też nadzieję, że tegoroczna akcja pod hasłem Krew Dla Wszystkich zyska nowych zwolenników - zachęca dyrektor Wojskowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa kmdr Izabela Gadzalińska.

Podczas festiwalu autobus WCKiK będzie zaparkowany w centrum miasta na Placu Wojska Polskiego, niedaleko dworca PKP. Rejestracja dawców krwi będzie się odbywać w: czwartek, 1.08 od 9.30 do 17.00, piątek, 2.08 od 9.30 do 17.00, sobota, 3.08 od 8.30 do 15.00.

- Tym razem do współpracy zaangażowaliśmy wolontariuszy, którzy działać będą w terenie po to, aby pozyskać nowych festiwalowych dawców. Inicjatywa zorganizowania poboru krwi podczas festiwalu daje dodatkową możliwość dotarcia do wielu młodych, zdrowych i silnych ludzi, którzy chcą zrobić coś na rzecz innych w dobrej sprawie - opowiada zastępca dyrektora WCKiK płk Cezary Kostrzewa.

Na co dzień Wojskowe Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zaopatruje w krew nie tylko szpitale wojskowe, ale także wspiera zasobami wszystkie cywilne placówki medyczne w kraju. Krew pobrana przez pracowników WCKiK służy zarówno żołnierzom jak i wszystkim obywatelom.

Dawcą krwi lub może zostać każda zdrowa osoba w wieku 18-65 lat o masie ciała przynajmniej 50 kg. Należy posiadać przy sobie ważny dokument ze zdjęciem stwierdzający tożsamość. Oprócz tego potrzebny jest też numer PESEL oraz adres zameldowania.

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH