Włodarczyk: to moje bilety na Euro trafiły na aukcję w internecie

Były wiceminister zdrowia Andrzej Włodarczyk przyznaje, że na aukcję w internecie trafiły jego bilety i jednocześnie zapewnia, że nie miał o tym pojęcia. Bilety miał kupić dla swojego przyjaciela, których chciał iść na mecze z rodziną.

Jak podało radio RMF FM, były urzędnik Ministerstwa Zdrowia podkreśla, że kupił bilety dla wieloletniego przyjaciela, który mieszka w Stanach Zjednoczonych, bo ten chciał iść na mecze z rodziną. W sumie Andrzej Włodarczyk zdobył dla niego osiem rządowych biletów na cztery mecze.

Deklaruje, że zażądał już od przyjaciela oświadczenia na piśmie, że wiedział, że biletów nie można dalej odsprzedawać. Włodarczyk zaznacza, że kupując bilety z puli resortu, od razu podał dane przyjaciela, który zamiast niego skorzysta z wejściówek. Te informacje potwierdza Ministerstwo Sportu, które rozdzielało wejściówki.

Po tym jak w mediach ukazała się informacja o tym, że wysoki rangą urzędnik Ministerstwa Zdrowia chciał zarobić na sprzedaży biletów z puli rządowej na mecze w ramach Euro - rzecznik resortu zdrowia Agnieszka Gołąbek poinformowała, że pula biletów przekazanych do Ministerstwa Zdrowia w grudniu 2011 r. została rozdysponowana zgodnie z obowiązującą w tym zakresie procedurą.

Resort zdrowia otrzymał pulę 52 biletów, z czego 37 zostało rozdystrybuowanych i zakupionych przez pracowników z własnych środków. Pozostałe bilety zostały zwrócone do Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Jak podała rzecznik MZ, każdy z pracowników resortu, który zdecydował się na zakup biletów, był zobowiązany do podpisania oświadczenia o zapoznaniu się z ''Regulaminem dystrybucji biletów na mecze Finałowego Turnieju UEFA EURO 2012 wśród pracowników administracji publicznej''.

Według zapisów ww. regulaminu osoba nabywająca bilet, będąca pracownikiem administracji publicznej może zdecydować się na jego nabycie na rzecz osoby trzeciej, w tym również nie będącej pracownikiem administracji publicznej. Osoba nabywająca bilet na rzecz osoby trzeciej, zgodnie z regulaminem, bierze pełną odpowiedzialność za osobę, na rzecz której nabyła bilet.

Rzecznik podała też, że zgodnie z treścią Regulaminu, biletu pochodzącego z puli przeznaczonej dla pracowników administracji publicznej, nie może zbyć ani osoba nabywająca go na własny użytek, ani osoba, na rzecz której nabyto bilet.

Zmiana danych osoby uprawnionej do wykorzystania biletu może nastąpić wyłącznie w wyjątkowych okolicznościach, a wnioski o dokonanie takiej zmiany będą rozpatrywane indywidualnie.

Żaden z pracowników Ministerstwa Zdrowia, który zakupił bilety na mecze Finałowego Turnieju UEFA EURO 2012 nie wystąpił z takim wnioskiem - poinformowała Agnieszka Gołąbek.

Więcej: www.mz.gov.pl

             www.rmf.fm

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH