Wkrótce pierwszy dyżur infolinii eksperckiej RPP i organizacji pacjentów ''Łączy nas pacjent'' to projekt infolinii eksperckiej Rzecznika Praw Pacjenta i organizacji pacjentów z całego kraju. Fot. Materiały prasowe

6 marca rusza pierwszy dyżur organizacji pozarządowych na Infolinii Rzecznika Praw Pacjenta. W ramach projektu ''Łączy nas pacjent'' specjaliści z różnych dziedzin, zrzeszeni w największych w Polsce organizacjach pacjentów będą wraz z ekspertami Rzecznika udzielać telefonicznych porad, informacji oraz wsparcia dotyczącego określonych chorób.

Jak informuje Biuro Rzecznika Praw Pacjenta, projekt ''Łączy nas pacjent'' to nowa i bardzo potrzeba inicjatywa. Jej kluczowym zadaniem jest wsparcie pacjentów w walce z ich problemami zdrowotnymi, w tym pomoc we właściwej realizacji ich praw.

- Razem z organizacjami pacjentów będziemy mogli działać skuteczniej. Eksperci będą wspólnie przekazywać informacje zarówno od strony praktycznej, jak i właściwej realizacji praw pacjenta – powiedział Bartłomiej Chmielowiec, Rzecznik Praw Pacjenta.

Zaproszenie Rzecznika Praw Pacjenta do udziału w projekcie przyjęli: Fundacja Urszuli Jaworskiej, Polska Koalicja Pacjentów Onkologicznych, Fundacja OnkoCafe - Razem Lepiej, Unia Stowarzyszeń Chorych na Łuszczycę i ŁZS, Stowarzyszenie na rzecz osób z niedoborem alfa-1 antytrypsyny w Polsce, Polskie Stowarzyszenie Na Rzecz Dzieci Chorych na Padaczkę, Stowarzyszenie Osób z NTM "UroConti", Fundacja Małgosi Braunek BĄDŹ, Fundacja STOMAlife, Stowarzyszenie Pomocy Psychologicznej Syntonia.

Informacje dotyczące tematyki oraz grafiku poszczególnych dyżurów eksperckich będą sukcesywnie pojawiały się na stronie internetowej Rzecznika Praw Pacjenta oraz w mediach społecznościowych.

Najbliższe dyżury przedstawicieli organizacji pacjentów: www.rpp.gov.pl

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH