PAP/Rynek Zdrowia | 03-04-2019 21:48

Wielkopolska Izba Lekarska: deklarujemy pomoc rodzinie lekarza, który zginął w wypadku karetki

Wielkopolska Izba Lekarska po wypadku karetki pogotowia w Puszczykowie zadeklarowała pomoc rodzinie zmarłego lekarza - poinformowała PAP rzeczniczka prasowa Izby Katarzyna Strzałkowska.

"W związku z tragiczną śmiercią lekarza Wielkopolskiej Izby Lekarskiej po wypadku karetki w Puszczykowie w dniu 3 kwietnia 2019 roku prezes Okręgowej Rady Lekarskiej Wielkopolskiej Izby Lekarskiej Artur de Rosier wraz z lekarzami WIL składa Rodzinie oraz Najbliższym wyrazy głębokiego współczucia oraz deklaruje Rodzinie pomoc w tych trudnych chwilach" - przekazała PAP rzeczniczka prasowa Izby Katarzyna Strzałkowska.

Do tragicznego wypadku z udziałem karetki pogotowia doszło w środę około godz. 15.47 w podpoznańskim Puszczykowie. W karetkę uderzył pociąg Intercity relacji Katowice - Gdynia. W wyniku tego wypadku zginęły dwie osoby jadące karetką; kierowca ambulansu przeżył i został przetransportowany do szpitala. Jak informowała PAP rzeczniczka prasowa Szpitala im. prof. S.T. Dąbrowskiego w Puszczykowie Marzena Rutkowska-Kalisz, stan poszkodowanego mężczyzny "jest średnio ciężki".

- Jest przytomny, wydolny oddechowo. Jest w trakcie diagnozowania. Musimy poczekać na to, co przyniosą najbliższe godziny - podkreśliła Rutkowska-Kalisz.