Wiedeńscy filharmonicy dla prokocimskiej kardiochirurgii

W sobotę (19 czerwca) o 18.30 wiedeńscy filharmonicy

Multimedia

Muzyka zabrzmi w Sali Kryształowej, okazałego budynku Pocztowej Kasy Oszczędnościowej w stolicy Austrii, architektonicznego autorstwa Otto Wagnera, gdzie mieści się siedziba sponsora koncertu - BAWAG Bank PSK.

„Trębacz z Krakowa”
Koncert będzie dziełem 30 muzyków z trzech orkiestr:
• wiedeńskiej opery,
• opery z Linzu i
• wiedeńskiej orkiestry radiowej.

W programie koncertu znajdą się przede wszystkim uwertury i arie Mozarta, które wykona sopranistka Iwona Socha. W drugiej części koncertu zaprezentuje się austriacki kompozytor Werner Steinmetz. Jako solista wystąpi razem z orkiestrą opery w Linzu. Steinmetz jest kompozytorem specjalnie napisanego utworu „Trębacz z Krakowa” dla Fundacji Schola Cordis Wspierania Kardiochirurgii Dziecięcej. Tytuł tego utworu, tak na marginesie, będzie mottem całego wiedeńskiego koncertu.

– W przerwie koncertu zostanie przeprowadzona aukcja charytatywna. Austriacy są nią ogromnie zainteresowani. Profesorowi Skalskiemu, szefowi Kliniki Kardiochirurgii Dziecięcej, udało się zdobyć i przeznaczyć eksponaty, które mają dla wiedeńczyków ogromne znaczenie. Mam nadzieję, że darczyńcy nie będą skąpić na nie grosza, wspomagając Fundację Schola Cordis i szczytny cel, jaki przyświeca zarówno aukcji jak i koncertowi – mówi portalowi rynek zdrowia.pl Piotr Gładki, skrzypek z Wiednia, rodem z Tarnowskich Gór, współorganizator koncertu, wspierający od lat leczenie polskich dzieci z ciężkimi wadami serca.

Aukcja różnych rarytasów
Wśród przedmiotów, które zostaną wystawione na licytacji będą:
• grafika Marca Szagala,
• 84 karykatury urzędników dworu cesarskiego z Wiednia (z początku XX wieku) autorstwa Kazimierza Sichulskiego,

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH