Parlamentarzyści wejdą na szczyt Kilimandżaro, by pomóc dzieciom z chorobą nowotworową i w śpiączce. Wniosą na szczyt baner z podziękowaniem dla osób, które wpłacą w czasie wyprawy pieniądze na leczenie podopiecznych trzech fundacji.

Wyprawa ma cel charytatywny i planowana jest na koniec stycznia 2015 r. Wszyscy uczestnicy sami zapłacą za swój udział.

Działa już konto, na które można wpłacać pieniądze na leczenie i rehabilitację podopiecznych fundacji "Akogo?", "Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową" i Polsatu. W środę (24 września) w Sejmie przedstawicielki fundacji podpisały umowę o podziale pieniędzy ze wspólnego konta. Ustalono, że Fundacja "Polsat" otrzyma 50 proc. zebranej kwoty, natomiast pozostałe po 25 proc.

Pieniądze będą zbierane na kilka sposobów. Oprócz konta, na czas wyprawy zostanie uruchomiony specjalny numer, pod który będzie można wysyłać smsy, z których dochód zostanie przekazany na akcję. Przez internet będzie prowadzona sprzedaż "cegiełek".

Fundacja "Polsat" zbiera fundusze na stworzenie sześciu nowych stanowisk intensywnej terapii w Klinice Patologii i Intensywnej Terapii Noworodka w Centrum Zdrowia Dziecka. - Te nowe sześć stanowisk to jest mniej więcej 300 uratowanych dzieci rocznie - podkreśliła Krystyna Aldridge-Holc z Fundacji "Polsat".

Ewa Błaszczyk z fundacji "Akogo?" powiedziała, że pieniądze zostaną przeznaczone na bieżącą działalność Kliniki "Budzik" i na udoskonalanie metod leczenia dzieci.

- Zależy nam na tym, żeby ze świata ściągać wszystko, co dzieje się w najnowszej farmakologii wokół problemu śpiączki; to, co się dzieje nowego w rehabilitacji, czy też eksperymentalne metody leczenia i diagnozowania - będziemy je u nas wprowadzać w życie przy pomocy naszej zacnej rady naukowej - dodała.

Agnieszka Aleksandrowicz z fundacji "Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową" powiedziała, że pieniądze potrzebne są na leki i rehabilitację oraz leczenie zagraniczne pacjentów Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu (obecnie jest w trakcie budowy nowej siedziby Kliniki - "Przylądek Nadziei").

Senator Alicja Chybicka (PO) - pomysłodawczyni i organizatorka akcji podkreśliła, że zostaną wykorzystane wszystkie sposoby na zebranie pieniędzy dla potrzebujących dzieci. - Po zejściu na dół spróbujemy spieniężyć co się da z tych rzeczy, które wniesiemy na szczyt - urządzimy aukcję charytatywną - zapowiedziała. Na zakończenie akcji zaplanowano też koncert charytatywny.

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH