Warszawski ratusz: jest osoba zajmująca się sprawami niepełnosprawnych Do zadań pełnomocnika należy m.in. określanie wytycznych i monitoring w zakresie standardów dostępności infrastruktury miejskiej Fot. Archiwum

W stołecznym ratuszu jest osoba odpowiedzialna m.in. za dostosowywanie przestrzeni publicznej do potrzeb osób niepełnosprawnych - zapewniła w piątek (28 kwietnia) zastępca rzecznika prasowego stołecznego ratusza Agnieszka Kłąb.

Odpowiedziała w ten sposób na apel działaczy Partii Razem, którzy w piątek rano zwrócili się do prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz o powołanie pełnomocnika do spraw osób niepełnosprawnych.

- Gdyby Partia Razem, zanim zwołała konferencję, zapytała nas, to odpowiedzielibyśmy, zgodnie z prawdą, że mamy taką osobę w Biurze Pomocy i Projektów Społecznych - wyjaśniła PAP Agnieszka Kłąb.

Wskazała, że w styczniu br. prezydent Warszawy powołała na stanowisko pełnomocnika do spraw dostępności Donatę Kończyk, która ma czuwać nad dostosowaniem przestrzeni stolicy, wydarzeń, dokumentów do potrzeb wszystkich mieszkańców.

- Konieczność powołania pełnomocnika w tym obszarze wynikała z tego, że prac i obszarów, w których zajmujemy się niepełnosprawnościami jest dużo - zaznaczyła Kłąb.

Do zadań pełnomocnika ds. dostępności należy m.in. określanie wytycznych i monitoring w zakresie standardów dostępności infrastruktury miejskiej, koordynacja działań związanych z obsługą wydarzeń miejskich w zakresie zapewnienia dostępności m.in. dla osób z dysfunkcją wzroku lub słuchu, inicjowanie i monitorowanie kampanii informacyjno-edukacyjnych dotyczących dostosowania infrastruktury miejskiej do standardów dostępności oraz zwiększenia dostępności usług do potrzeb osób o ograniczonej mobilności.

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH