Warszawa: warsztaty dla seniorów

W dniach 24 -26 września na warszawskim Torwarze odbędą się Międzypokoleniowe Dni Aktywności oraz Targi Aktywni 50+. Impreza jest skierowana do seniorów i osób po 50. roku życia. Wstęp jest bezpłatny.

"Jeżeli nie chcesz stać się ofiarą przestępstw tzw. oszustw na wnuczka, jeżeli chcesz zdobyć praktyczne umiejętności z samoobrony, odbyć kurs pierwszej pomocy, czy nauczyć się bezpiecznie korzystać z Internetu oraz dowiedzieć się jak zapobiegać niebezpieczeństwom zagrażającym Twoim wnukom, korzystającym z sieci - weź udział w Międzypokoleniowych Dniach Aktywności oraz Targach Aktywni 50+" - zachęca w komunikacie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych.

Seniorzy mogą wziąć udział w konferencjach i warsztatach tematycznych. Organizatorem wydarzeń jest Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. Współorganizatorem, obok Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, są Ministerstwo Sportu i Turystyki, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministerstwo Zdrowia i Miasto Stołeczne Warszawa.

Imprezy dla seniora odbywają się w ramach Europejskiego Roku Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej.

Podczas spotkania ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego przeprowadzą wśród seniorów pokazy m.in. z pierwszej pomocy, udzielą wskazówek, w jaki sposób należy prawidłowo przeprowadzić sztuczne oddychanie.

Ratownicy będą informować, jak pomóc osobom z obrażeniami narządów ruchu i kręgosłupa, a także jak poprawnie opatrzyć rany i zatamować krwawienie. Uczestnicy spotkania z ratownikami WOPR dowiedzą się także, jak postępować w stanach nagłych, na przykład w przypadku omdleń, cukrzycy, astmy, czy zadławienia.

Mazowiecka Komenda Wojewódzka Policji w Radomiu pokaże techniki samoobrony oraz poradzi, jak unikać zagrożeń i co należy robić w sytuacjach kryzysowych.Natomiast Komenda Stołeczna Policji udzieli praktycznych porad, jak nie dać się oszukać i nie paść ofiarą przestępców próbujących wyłudzić od osób starszych pieniądze, podając się za bliskich i krewnych rodziny.

Funkcjonariusze policji z Komendy Wojewódzkiej w Szczecinie zaprezentują swój program "Bezpieczny senior w bezpiecznym domu", za którą w 2010 roku otrzymali Europejską Nagrodę Zapobiegania Przestępczości. Policjanci poprowadzą warsztaty edukacyjne z seniorami, których tematem będzie m.in. zabezpieczenie mieszkań przed włamaniem.

Państwowa Straż Pożarna będzie informować o prowadzonej kampanii: "Czujka w każdym domu”, dotyczącej zasad bezpiecznego korzystania z urządzeń gazowych.

Seniorzy będą mogli także wziąć udział w seminarium poświęconemu zdrowemu odżywianiu się oraz promocji aktywności ruchowej osób po 50 roku życia.

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH