Warszawa: po raz piąty wystartuje Onkobieg

W niedzielę 2 września w Warszawie po raz piaty wystartuje Onkobieg. Inicjatorem oraz głównym pomysłodawcą wydarzenia jest Stowarzyszenie Pomocy Chorym na Mięsaki Sarcoma.

Onkobieg to impreza sportowa, której główną ideą jest pomoc w zebraniu środków pieniężnych, na rzecz Stowarzyszenia Sarcoma i jego podopiecznych. Trasa biegu wyznaczona jest wokół budynków Centrum Onkologii - Instytutu w Warszawie i wynosi kilometr, a cały bieg trwa 60 minut. Organizatorzy zakładają, że każdy może we własnym tempie pokonać tę trasę wielokrotnie.

Podczas imprezy odbędzie się wykład na temat mięsaków i ich wczesnego rozpoznawania a także będzie można skorzystać z bezpłatnych podstawowych badań lekarskich. Poza częścią sportową i medyczną odbędą się zajęcia dla dzieci oraz koncerty.

Udział w biegu może brać każdy, kto ma ochotę i potrzebę niesienia pomocy innym, niezależnie od wieku, profesji, czy stopnia zaawansowania w bieganiu. Start biegu o g. 11 spod wejścia do Przychodni Centrum Onkologii. Rejestracja uczestników od g. 9.30.

Onkobieg ma na celu pobudzenie świadomości istnienia tak specyficznego, bardzo rzadkiego rodzaju nowotworu złośliwego, jakim są mięsaki oraz promowanie zdrowego trybu życia poprzez aktywne spędzanie wolnego czasu.

Ubiegłoroczna impreza przyciągnęła ponad 580 uczestników, którzy zarejestrowali się i uczestniczyli w biegu, poza nimi obecni byli także ci, którzy przyszli na koncerty oraz dopingować biegających. Efektem biegu był wynik 3487 okrążeń - wspólnie wszyscy uczestnicy biegu przebiegli aż 3487 km. Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH