PAP/Rynek Zdrowia | 15-04-2013 14:05

Warszawa: koncert charytatywny "Life dla pacjentów"

Koncert charytatywny w Warszawie - w którym weźmie udział Katie Melua - promujący walkę z chorobami nowotworowymi, będzie muzycznym wprowadzeniem do czwartej edycji Life Festival Oświęcim - poinformowali organizatorzy imprezy.

Koncert "Life dla Pacjentów" odbędzie się 16 czerwca w Sali Kongresowej. Wystąpi w nim także Kasia Kowalska. Cały dochód ze sprzedaży biletów zostanie przeznaczony na rzecz chorych na nowotwory i walkę z rakiem. Melua jest ambasadorem ogólnopolskiej kampanii społecznej "Rak. To się leczy!".

Kampania "Rak. To się leczy" jest pierwszą w Polsce akcją, która zjednoczyła najważniejsze organizacje lekarzy onkologów i pacjentów. - Jej celem jest walka ze społecznymi stereotypami na temat chorób nowotworowych oraz zachęcenie Polaków do badań profilaktycznych. To kampania, która poprzez wskazywanie sposobów wczesnej diagnostyki i innowacyjnych metod leczenia, obalanie mitów i przesądów związanych z nowotworami oraz pokazywanie pozytywnych przykładów, ma przekonać Polaków, że rak w porę wykryty jest uleczalny - podali organizatorzy warszawskiego koncertu.

Pod auspicjami kampanii działa portal www.raktosieleczy.pl. Internauci znajdą na nim informacje o dostępnych badaniach profilaktycznych, ośrodkach medycznych, metodach leczenia, a także potrzebne wskazówki.