WOŚP zagra w styczniu dla najmłodszych i najstarszych

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy podczas XXI finału w styczniu 2013 r. zagra dla dzieci i seniorów. Pieniądze zostaną przeznaczone na wsparcie terapii noworodka i niemowlaka oraz wyposażenie szpitali geriatrycznych i zakładów opiekuńczo-leczniczych.

XXI finał WOŚP odbędzie się 13 stycznia pod hasłem: "Dla ratowania życia dzieci i godnej opieki medycznej seniorów" - poinformowała Fundacja WOŚP. Na stronie internetowej: sztaby.wosp.org.pl można już zgłaszać sztaby, organizatorów imprez zamkniętych i organizatorów zbiórek do skarbon stacjonarnych.

Połowa zebranych pieniędzy będzie wykorzystana na wsparcie terapii noworodka i niemowlaka, połowa na wyposażenie w sprzęt szpitali geriatrycznych i zakładów opiekuńczo-leczniczych. Zakupiony sprzęt medyczny trafi do jednostek opieki zdrowotnej, które mają podpisany kontrakt z NFZ. Fundacja informuje, że w przypadku seniorów pomoc trafi tylko do kilku wybranych placówek w każdym województwie.

Jak informuje fundacja, zakłady opiekuńczo-lecznicze opieki długoterminowej, które pomagają najciężej chorym seniorom, zgłaszają potrzeby dotyczące podstawowego wyposażenia. Z zebranych środków zostaną zakupione m.in. łóżka o regulowanej wysokości z zabezpieczeniami, materace przeciwodleżynowe, statywy mobilne do kroplówek, ssaki elektryczne i akumulatorowe, pompy infuzyjne i pompy żywieniowe, sprzęt rehabilitacyjny typu rotory kończyn dolnych i górnych, tory do nauki chodzenia, rowery treningowe.

- W ciągu minionej dekady obserwujemy postępujące zmiany sytuacji demograficznej. Społeczeństwo się starzeje, upada tradycyjny model rodziny wielopokoleniowej. Wokół nas żyje i będzie żyło coraz więcej osób w podeszłym wieku, wymagających pomocy medycznej w walce z chorobami przewlekłymi. Osób, które zasługują na dobre wyposażenie oddziałów szpitalnych, ośrodków opiekuńczych, na troskę i zrozumienie lekarza, i na końcu na poszanowanie godności przez wszystkich dookoła - zaznacza Fundacja WOŚP.

Podaje ona, że taki cel zbiórki zaakceptowało w badaniach sondażowych 91 proc. respondentów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH