WOŚP: wojsko przekazało na licytację m. in. rejs fregatą i szkolenie w górach

Rejs fregatą rakietową, szkolenie górskie z żołnierzami jadącymi do Afganistanu, ekspresowy kurs strzelca wyborowego, lot samolotem CASA oraz skok spadochronowy w tandemie - to niektóre przygotowane przez wojsko atrakcje, które można wygrać na aukcjach WOŚP.

XX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zaplanowano na niedzielę 8 stycznia. W tym roku będzie to zbiórka na zakup najnowocześniejszych urządzeń do ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla ciężarnych z cukrzycą. Na stronie internetowej orkiestry już trwają licytacje. Część atrakcji przygotowało wojsko.

Szef MON Tomasz Siemoniak przekazał na licytację replikę średniowiecznej tarczy, którą dostał od dowódcy obecnej zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Afganistanie gen. Piotra Błazeusza. Do wylicytowania jest też dwudniowy pobyt na szkoleniu górskim z 12. Brygadą Zmechanizowaną ze Szczecina. Żołnierze tej jednostki będą się przygotowywać do wyjazdu do Afganistanu, brygada bowiem ma stanowić trzon zmiany PKW Afganistan, która rozpocznie się jesienią 2012 r. 11. Lubuska Dywizja Kawalerii Pancernej na internetową aukcję WOŚP wystawiła dwa jednodniowe pobyty w należących do niej brygadach.

Zwycięzca licytacji dotyczącej 10. Brygady Kawalerii Pancernej z Świętoszowa (Dolnośląskie) będzie specjalnym gościem "Dnia otwartych koszar" - zostanie członkiem załogi czołgu Leopard2A4 oraz weźmie udział w symulowanej walce w Ośrodku Szkolenia Leopard w Świętoszowie. Ekspresowy kurs strzelca wyborowego to z kolei jedna z atrakcji jednodniowego pobytu w 17. Wielkopolskiej Brygadzie Zmechanizowanej w Międzyrzeczu i Wędrzynie (Lubuskie). Zwycięzca aukcji weźmie też udział w szkoleniu bojowym z weteranami misji w Iraku i Afganistanie oraz spotka się dowódcą brygady. 

Siły Powietrzne na licytacje wystawiły m.in. lot samolotem CASA C-295M oraz cztery skoki spadochronowe w tandemie (dwa z samolotu CASA, dwa - z C-130 Hercules). Do wygrania są też połączone z lotami na symulatorach wizyty w bazach, gdzie stacjonują samoloty F-16 "Jastrząb", MiG-29, Su-22 i PZL-130 "Orlik". Pasjonaci lotnictwa mogą też licytować dzień z zespołem akrobacyjnym "Biało-Czerwone Iskry" albo wybrać się na wycieczkę do bazy w Powidzu (Wielkopolskie), gdzie stacjonują samoloty Hercules i Bryza oraz śmigłowce.

Marynarka Wojenna przygotowała dla WOŚP m.in. rejs jednym z dwóch swoich największych okrętów - fregatą rakietową typu Oliver Hazard Perry oraz lot patrolowy samolotem Bryza i lot na symulatorze maszyny tego typu. Z kolei Akademia Marynarki Wojennej w Gdyni po raz kolejny wystawiła na aukcję nocny pobyt na tratwie ratunkowej dla pięciu osób oraz rejs jachtem "Admirał Dickman" (typu Delphia 40). Na licytacji zorganizowanej przez 1. Brygadę Logistyczną z Bydgoszczy można wygrać kurs jazdy 40-tonowym pojazdem gąsienicowym WZT-2.

XX Finał WOŚP rozpocznie się w niedzielę w Zakopanem. Tegoroczne hasło Orkiestry to "Gramy z pompą! Zdrowa mama, zdrowy wcześniak, zdrowe dziecko". Pieniądze zbierać będzie 120 tys. wolontariuszy skupionych w 1,5 tys. sztabach w całej Polsce oraz za granicą. Podczas ubiegłorocznego finału WOŚP zebrała ponad 47 mln zł. 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH