W listopadzie i grudniu gmina wypłaci po 100 zł więcej wsparcia osobom, które mają przyznane świadczenie pielęgnacyjne. W tych dwóch miesiącach trafi do zajmujących się niepełnosprawnym po 620 zł, pod warunkiem że złożą odpowiedni wniosek.

Świadczenie pielęgnacyjne otrzymują osoby, na których ciąży obowiązek alimentacyjny, rezygnujące z pracy, aby opiekować się niepełnosprawnym członkiem rodziny. Wynosi ono 520 zł miesięcznie.

W listopadzie i grudniu uprawnieni do niego mogą liczyć na wyższe wsparcie w wysokości 620 zł. Stanie się tak, jeżeli uzyskają prawo do dodatku w wysokości 100 zł w tych dwóch miesiącach. Jego przyznanie przewiduje specjalny rządowy program.

Podstawowym warunkiem otrzymania dodatku jest posiadanie uprawnienia do świadczenia pielęgnacyjnego w listopadzie lub grudniu. Jeżeli więc osoba ma, decyzją gminy, przyznane wsparcie, na okres obejmujący te miesiące, np. do 30 czerwca 2012 r., dodatek ten na pewno otrzyma.

Opiekun musi w tym celu złożyć wniosek, bo gmina nie przyzna go z urzędu i nie dokona automatycznej zmiany dotychczasowej decyzji przyznającej świadczenie w celu jego podwyższenia. Gmina nie ma też obowiązku zawiadamiania otrzymujących świadczenie o możliwości uzyskania tego dodatku.

Więcej: www.edgp.gazetaprawna.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH