W Uniejowie odchudzają mieszkańców

Uzdrowisko Uniejów Park pomaga schudnąć i zmienić tryb życia 50 mieszkańcom gminy Uniejów i powiatu poddębickiego.

Projekt jest częścią organizowanego w całym kraju przez Instytut Żywności i Żywienia (IŻŻ) cyklu bezpłatnych 12-tygodniowych programów redukcji masy ciała oraz programu tworzenia dietetycznych punktów konsultacyjnych w placówkach ochrony zdrowia.

Uzdrowisko Uniejów Park uczestniczy w ogólnopolskim i bezpłatnym programie redukcji masy ciała pt. "Wdrażanie zasad racjonalnego stylu życia wśród osób z nadwagą i otyłością w systemie ochrony zdrowia w Polsce".

- W ramach projektu pomagamy schudnąć i zmienić tryb życia 50 mieszkańcom gminy Uniejów i powiatu poddębickiego. Projekt kończy się w kwietniu, ale dzięki uprzejmości burmistrza Uniejowa już wiemy, że będzie kontynuowany. Gmina zgodziła się pokryć część kosztów przedsięwzięcia dla swoich mieszkańców - mówi Paweł Czarnecki, dyrektor uzdrowiska.

Uzdrowisko Uniejów Park w Uniejowie oraz poradnia „Zdrowie” w Poddębicach organizują też dietetyczny punkt konsultacyjny, w którym pacjenci mogą korzystać z bezpłatnych porad żywieniowych.  

- Jak wynika z przeprowadzonych badań już co drugi Polak ma nadwagę, a co piąty jest otyły. Problem ten z roku na rok staje się coraz bardziej poważny, z tego powodu tak istotne jest wczesne diagnozowanie tych schorzeń, nawet jeśli pacjent zgłosił się do lekarza po poradę w związku z inną dolegliwością - powiedziała dr Wioleta Respondek z Instytutu Żywności i Żywienia.

Działania prowadzone w Uniejowie i powiecie poddębickim są częścią większego projektu pod nazwą „Zachowaj równowagę”. Projekt ten jest realizowany przez IŻŻ w ramach Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy (SPPW) i współfinansowany przez Ministerstwo Zdrowia. Jego głównym celem jest zapobieganie nadwadze i otyłości oraz chorobom przewlekłym przez edukację społeczeństwa w zakresie żywienia i aktywności fizycznej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH