Jak co roku, w Teatrze im. J. Słowackiego w Krakowie podczas IX Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Teatralno- Muzycznej Osób Niepełnosprawnych

- Ten medal ma w sobie jakąś tajemnicę. Wszystkim, którzy go otrzymują, odmienia życie - mówiła prowadząca festiwal Anna Dymna, prezes fundacji „Mimo Wszystko”.

Jak zaznaczył prezes Fundacji im. Brata Alberta ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski, medale są wyrazem wdzięczności środowiska osób niepełnosprawnych dla ludzi, którzy w sposób absolutnie bezinteresowny pomagają potrzebującym.

- Ta pomoc jest szczególnie ważna teraz w czasie kryzysu, który bardzo mocno uderza w najbiedniejszych i organizacje im pomagające - dodał ks. Isakowicz-Zaleski.

Ewelinę Flintę wyróżniono za organizowanie koncertów charytatywnych. Emerytowany duchowny ks. Joerg Eckstein został nagrodzony za wieloletnią, rozpoczętą po wprowadzeniu w Polsce stanu wojennego, pomoc dla Polaków w postaci transportów z darami. Fundacja ING Dzieciom otrzymała medal za wspieranie rozmaitych przedsięwzięć na rzecz niepełnosprawnych i potrzebujących.

Laureatów przyznawanego od 1997 r. wyróżnienia wybiera kapituła złożona z przedstawicieli Fundacji im. Brata Alberta z całej Polski. Fundacja, która ma ponad 1,1 tys. podopiecznych, prowadzi blisko 30 placówek dla osób upośledzonych umysłowo, m.in. schroniska, warsztaty terapii zajęciowej i świetlice terapeutyczne.

Laureaci otrzymali medal autorstwa Krzysztofa Sieprawskiego, podopiecznego Fundacji im. Brata Alberta, przedstawiający św. brata Alberta, który tuli do siebie dzieci. Wyróżnienie to otrzymało do tej pory 47 osób.

Ogólnopolski Festiwal Twórczości Teatralno-Muzycznej Osób Niepełnosprawnych „Albertiana” jest organizowany przez Fundację Anny Dymnej „Mimo Wszystko” i Fundację im. Brata Alberta. Na scenie Teatru im. Słowackiego w Krakowie prezentują się w konkursie najlepsze zespoły - najczęściej działające w ramach warsztatów terapii zajęciowej - wybrane podczas eliminacji w sześciu miastach Polski. Poza konkursem wystąpił zespół z Austrii.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH