Uczelnia wspólnie z PFRON będzie wspierała osoby z niepełnosprawnością Studenci UKSW w ramach współpracy będą mogli odbyć staże i praktyki w PFRON. Fot. PTWP

Zwiększenie zatrudnienia na UKSW osób z niepełnosprawnością oraz praktyki studentów tej uczelni w PFRON - to niektóre elementy porozumienia na rzecz wspierania osób z niepełnosprawnością, które we wtorek podpisały obie instytucje.

Porozumienie między Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych i Uniwersytetem Kardynała Stefana Wyszyńskiego zakłada m.in. zwiększenie zatrudnienia na uczelni osób z niepełnosprawnością.

Obie instytucje przygotują i zrealizują też program "Uniwersytet otwarty dla osób niepełnosprawnych", w ramach którego zostanie przeprowadzony audyt obiektów UKSW. Planowane jest też udoskonalenie serwisu internetowego UKSW w celu dostosowania go do potrzeb osób z niepełnosprawnością.

W ramach porozumienia, fundusz i uniwersytet będą organizować konferencje, seminaria i spotkania dotyczące problematyki osób niepełnosprawnych. Planowane jest także uruchomienie studiów podyplomowych z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej.

Studenci UKSW w ramach współpracy będą mogli odbyć staże i praktyki w PFRON. Fundusz zadeklarował także merytoryczne wsparcie studentom i doktorantom piszącym prace dyplomowe z zakresu aktywizacji zawodowej osób z niepełnosprawnością.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH