Tuchów: dni otwarte w domu opieki medycznej w Wierzchosławicach 	Dzienny Dom Opieki Medycznej w Wierzchosławicach jest alternatywną formą opieki senioralnej i służy wypracowaniu nowego standardu tej opieki w Polsce. Fot. Materiały prasowe

W Dziennym Domu Opieki Medycznej w Wierzchosławicach, prowadzonym przez Centrum Zdrowia Tuchów, w dniach 18 i 19 maja odbędą się dni otwarte.

Zwiedzanie DDOM będzie możliwe w godz. 9-17. Godziny akcji zostały wybrane tak, aby członkowie rodzin osób niesamodzielnych także po pracy mogły odwiedzić Dom, zlokalizowany w Ośrodku Zdrowia w Wierzchosławicach. Prócz obejrzenia poszczególnych pomieszczeń można będzie także porozmawiać z personelem i podopiecznymi.

Ponadto dodatkowo w drugim dniu 19 maja w godz. 9.30-12.30 zorganizowane zostaną otwarte zajęcia terapii zajęciowej. W tym czasie można będzie obejrzeć wspólne działania zespołu i pacjentów.

- Dobór odpowiedniej formy terapii zajęciowej sprawia, że prócz pacjenci prócz poprawy sprawności ruchowej i lepszej kontroli chorób stają się też silniejsi psychicznie - uważa lekarz specjalista geriatrii Iwona Kurowska z Dziennego Domu Opieki Medycznej w Wierzchosławicach.

Pacjenci placówki korzystają też ze świadczeń rehabilitacyjnych, pielęgnacyjnych i opiekuńczych oraz mają zapewnioną kontynuację leczenia. Podczas przebywania w placówce otrzymują posiłki. W ramach działań edukacyjnych także ich rodziny i i opiekunowie mogą skorzystać z przygotowania do kontynuacji opieki oraz doradztwa w wyborze odpowiednich wyrobów medycznych. Wszystkie świadczenia są bezpłatne.

Dzienny Dom Opieki Medycznej w Wierzchosławicach jest alternatywną formą opieki senioralnej i służy wypracowaniu nowego standardu tej opieki w Polsce. Placówka w dni robocze zapewnia pacjentom opiekę połączoną z kontynuacją terapii i procesem usprawniania w zakresie codziennych czynności życiowych. DDOM jest przeznaczony dla osób niesamodzielnych, w szczególności powyżej 65. roku życia, którzy w ciągu ostatniego roku korzystali z leczenia szpitalnego.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH