Transmisje spektakli teatralnych dla dzieci w szpitalach Fot. PTWP

Transmisja spektaklu Teatru Studio "Jak zostałam wiedźmą" w Szpitalu Dziecięcym w Dziekanowie Leśnym otworzy cykl "Studio Live", w ramach którego odbywać się będą transmisje przedstawień teatralnych w szpitalach dziecięcych i więzieniach.

Projekt "Studio Live" powstał z inicjatywy pracowników Teatru Studio - Kamili Golik, Dominiki Jeżewskiej oraz Pawła Parzuchowskiego, na skutek inspiracji cyklem MetLive, podczas którego transmitowano spektakle operowe Metropolitan Opera w Nowym Jorku.

Jak mówią organizatorzy, projekt jest "pochodną potrzeby dotarcia z ofertą kulturalną do osób narażonych z różnych powodów na wykluczenie". Jego adresatami są ci, którzy z powodu ograniczeń - stanu zdrowia, statusu społecznego czy wieku - nie mają możliwości czynnie uczestniczyć w życiu kulturalnym.

Podczas pierwszej edycji "Studio Live" odbędą się cztery transmisje. Dzieci przebywające w szpitalach (Dziecięcym im. Dzieci Warszawy w Dziekanowie Leśnym oraz w Instytucie "Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka" w Międzylesiu) kolejno 11 listopada i 4 grudnia będą mogły obejrzeć spektakl Agnieszki Glińskiej "Jak zostałam wiedźmą" na podstawie książki Doroty Masłowskiej pod tym samym tytułem.

 -  Planujemy zorganizować kolejne edycje projektu, w które chcielibyśmy włączyć również transmisje do domów opieki. Chcemy także rozszerzyć ofertę wydarzeń towarzyszących i zwiększyć nacisk na bezpośredni kontakt twórców z odbiorcami - powiedziała PAP pomysłodawczyni i organizatorka projektu Dominika Jeżewska.

Transmisjom będą towarzyszyły warsztaty oraz spotkania z twórcami. W szpitalach i zakładach karnych podczas pokazów będą obecni animatorzy i aktorzy. Projekt ma wpłynąć na "przełamywanie barier i odosobnienia". Został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Kultura Dostępna.

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH