TNS: 75 proc. Polaków negatywnie o służbie zdrowia

Drożyzna, brak pieniędzy, bezrobocie i obawa przez utratą pracy to największe uciążliwości życia Polaków - wynika z sondażu TNS Polska. Na kolejnych miejscach znalazły się: biurokracja, źle funkcjonujące urzędy i służba zdrowia oraz nieżyczliwość ludzi i nietolerancja.

Na uciążliwość wysokich cen w życiu codziennym swoim i rodziny wskazało 89 proc. respondentów. Brak pieniędzy uciążliwy jest dla 82 proc. Po 76 proc. respondentów wskazało na bezrobocie i obawę przed utratą pracy oraz biurokrację i złe działanie urzędów.

O uciążliwości związanej ze źle funkcjonującą służbą zdrowia mówi trzy czwarte Polaków (75 proc.), 71 proc. wskazuje na nieżyczliwość ludzi i nietolerancję, a 68 proc. - na niestabilność polityczną kraju.

Badanie zostało wykonane w dniach 1-4 marca br. na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1 tys. mieszkańców Polski w wieku 15 i więcej lat.

Porównując odpowiedzi na te same pytania, zadane Polakom przed 20 laty, TNS zwraca m.in. uwagę, że miestabilność sytuacji politycznej kraju jest mniej uciążliwa niż była w 1992 r. (spadek wskazań z 82 do 68 proc.), ale - jak zaznacza TNS Polska - większość spraw, za które odpowiedzialne jest państwo i samorząd, jest częściej odczuwana jako uciążliwa.

Tak jest z pracą urzędów (wzrost wskazań z 61 do 76 proc.), służbą zdrowia (z 46 do 75 proc.), komunikacją (z 37 do 50 proc.), szkolnictwem (z 32 do 38 proc.) oraz siecią instytucji kultury (z 29 do 36 proc.).

  Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH